_

Jak uruchomić lispa CADPL-Pack-v1.lsp,

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Jak uruchomić lispa CADPL-Pack-v1.lsp,

Postprzez Furio85 » lut 27, 2018 10:45

Witam szanownych forumowiczów,

Dla wielu z was wyda się to głupim pytaniem, ale niestety nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi,

Zatem chodzi o pakiet lisp CADPL-Pack-v1.lsp, po wczytaniu wpisuje w wierszu poleceń ACX_ADoc i niestety nie znajduje takiego programu, Proszę o pomoc
Furio85

Re: Jak uruchomić lispa CADPL-Pack-v1.lsp,

Postprzez kojacek » lut 27, 2018 10:54

Furio85 napisał(a):Witam szanownych forumowiczów,

Dla wielu z was wyda się to głupim pytaniem, ale niestety nigdzie nie znalazłem na to odpowiedzi,

Zatem chodzi o pakiet lisp CADPL-Pack-v1.lsp, po wczytaniu wpisuje w wierszu poleceń ACX_ADoc i niestety nie znajduje takiego programu, Proszę o pomoc

W CADPL-Pack-u nie ma definicji poleceń. Są definicje funkcji bibliotecznych. Jeżeli wczytałeś pack-a, to w linii możesz wywołać funkcje np.
Kod: Zaznacz cały
(ACX_ADoc)

ale z nawiasami tak jak każde wyrażenie LISP-a.
Niemniej (bez urazy) - skoro zadajesz takie pytanie, wydaje mi się że musisz sobie dopiero nieco przyswoić podstaw LISP-owych. Ale śmiało pytaj :)
kojacek

Postprzez Furio85 » lut 27, 2018 11:26

kojacek napisał(a):
Furio85 napisał(a):Witam szanownych forumowiczów,

W CADPL-Pack-u nie ma definicji poleceń. Są definicje funkcji bibliotecznych. Jeżeli wczytałeś pack-a, to w linii możesz wywołać funkcje np.
Kod: Zaznacz cały
(ACX_ADoc)

ale z nawiasami tak jak każde wyrażenie LISP-a.
Niemniej (bez urazy) - skoro zadajesz takie pytanie, wydaje mi się że musisz sobie dopiero nieco przyswoić podstaw LISP-owych. Ale śmiało pytaj :)

Dziękuję za szybką odpowiedź,

tak zgadza sie jestem na etapie początku przygody z LISPAmi, ale juz teraz widze ze w wielu problematycznych sytuacjach jest to niezbedne dla usprawnienia pracy,

Konkretnie potrzebowałem aplikacji do usuwania stylów tekstu, tworze szablon na którym nie chce żadnych "obcych" stylów.

tu znalazłem temat i odpowiedz Twojego autorstwa "(cd:DCT_RemoveDict (namedobjdict) "ACAD_DGNLINESTYLECOMP")" i owszem apka startuje tylko że nie widzi wszystkich stylów...
w załączniku istniejący problem, powinno zostać STANDARD,EL_SIMPLEX,EL_TMR
Załączniki
SZABLON.dwg
(252.46 KiB) Pobrane 25 razy
Furio85

Postprzez kojacek » lut 27, 2018 11:32

Furio85 napisał(a):

tak zgadza sie jestem na etapie początku przygody z LISPAmi, ale juz teraz widze ze w wielu problematycznych sytuacjach jest to niezbedne dla usprawnienia pracy,

Konkretnie potrzebowałem aplikacji do usuwania stylów tekstu, tworze szablon na którym nie chce żadnych "obcych" stylów.

tu znalazłem temat i odpowiedz Twojego autorstwa "(cd:DCT_RemoveDict (namedobjdict) "ACAD_DGNLINESTYLECOMP")" i owszem apka startuje tylko że nie widzi wszystkich stylów...

To nie tak. To co cytujesz usuwa słowniki, czyli obiekty niegraficzne. To jest jakby trochę inna sprawa. Do usunięcia stylów tekstu posłuż się zwyczajnym poleceniem _PURGE (USUŃ). Wyczyścisz nim rysunek z wielu nieużywanych tablic (warstwy, style tekstu, wymiarowania etc). Do tego nie potrzebujesz (póki co) żadnych lisp-ów.
kojacek

Postprzez Furio85 » lut 27, 2018 11:51

kojacek napisał(a):
Furio85 napisał(a):

To nie tak. To co cytujesz usuwa słowniki, czyli obiekty niegraficzne. To jest jakby trochę inna sprawa. Do usunięcia stylów tekstu posłuż się zwyczajnym poleceniem _PURGE (USUŃ). Wyczyścisz nim rysunek z wielu nieużywanych tablic (warstwy, style tekstu, wymiarowania etc). Do tego nie potrzebujesz (póki co) żadnych lisp-ów.

Purge, działa faktycznie tylko sa "style ktore sa wykorzystywane w rysunku", a faktycznie tak nie jest chodzi mi o narzędzie typu LAYDEL którym mogę usunąć wszystkie warstwy...a bedzie działać na style tekstu, lini, itp.
Furio85

Postprzez kruuger » lut 27, 2018 11:56

nie usuniesz ich bo masz pelno innych styli w tabelce w papierze.
pozmieniaj recznie wszystkie teksty ktore sa zbedne lub stworz plik standardow DWS ktory pozwoli podmieniac style. niektorych w zyciu nie znajdziesz tak sa czasem pochowane.
k.
kruuger

Postprzez Furio85 » lut 27, 2018 13:21

Ok, dziękuje za zainteresowanie tematem, bardzo dużo pomogło. myślę że nie tylko mi.

Można zamknąć, Pozdrawiam.
Furio85

Postprzez ziele_o2k » lut 27, 2018 14:11

Furio85 napisał(a):(...)Można zamknąć(...)

Do tego trzeba admina :evil:
Ziele
ziele_o2k

Powrót do AutoCAD