_

Jak uruchomić windows pomimo hasła?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Jak uruchomić windows pomimo hasła?

Postprzez joasiab » sie 28, 2013 18:48

Witajcie. Były dzisiaj u mnie dzieci koleżanki i nawet nie zauważyłam jak dorwały się do drugiego komputera. Niestety, ale wprowadziły mi jakieś hasło (same nie wiedzą jakie - podobno przypadkowy ciąg liter). Znalazłam w netce coś takiego: http://www.spy-shop.pl/bezhasla-urucham ... p-872.html - jak myślicie, pomoże? Bardzo mi zależy na tym żeby wejść pomimo hasła, gdyż mam tam mnóstwo fotek i nie chciałabym ich stracić (ponowna instalka odpada).
joasiab

Re: Jak uruchomić windows pomimo hasła?

Postprzez MYCA » sie 28, 2013 19:38

:D Witam,

jezeli to tylko "fotki", to zapros zaprzyjaznionego "fachmanna" niech wyciagnie dysk z kompa i podlaczy przez mostek IDE/USB do laptopa i skopiuje Twoje "skarby". Potem ponownie wbudowac do kompa i reinstalka... Wyjdzie na pewno taniej niz ten EXPERYMENT z tym softem.

Pozdr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez rajmund24 » sie 28, 2013 20:29

Sprawa zależy od tego jakiego masz Windowsa.

Następnie jak już to wiesz :lol: wpisz w youtube hasło Usunięcie hasła z Windows....

Jeśli to ci nie pomoże to po prostu wyjmujesz dysk i podłączasz pod inny komputer, zgrywasz dane które cię interesują i stawiasz windowsa od nowa. - Reasumując danych żadnych nie stracisz jak nie chcesz...
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez infinitywaves » sie 28, 2013 21:14

Witam,

sprawa jest dość prosta i szybka około 20min max o ile chodzi tylko o uratowanie danych
1. czysta płyta DVD +jakiś pendrive czy dysk zewnętrzny
2. pobranie z: http://www.knoppix.org/ lustra i nagranie na innym komputerze
3. płyta do napędu, dysk/pendrive do usb, start OS z dysku i mamy system z płyty, oke będzie to linux ale działa prawie jak windows. (są okienka, kopiowanie z kontekstowego itd... )
4. teraz można szybko przegrać na dysk zewnętrzny pendrive dane
...no chyba ze partycje i dane były szyfrowane.

Co do włamań nie udzielam takich informacji, fakt jest masa tricków no ale bez przesady.

Pozdrawiam
I

ps.
rajmund24 napisał(a): wyjmujesz dysk i podłączasz pod inny komputer
niektóre modele laptopów maja dostęp do dysku poprzez zdjęcie:obudowy, klawiatury itd (gdyż od spodu są gładkie np serie HP probook) do tego trzeba być ponadprzecietnie sprawnym i zaopatrzonym w narzędzia, moim zdaniem szkoda czasu.
Ostatnio edytowany przez infinitywaves, sie 29, 2013 13:38, edytowano w sumie 1 raz
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Postprzez wizdar » sie 29, 2013 11:58

Kilka lat temu użyłem czegoś podobnego do tego:
http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/
w celu usunięcia hasła administratora na windows xp. Podobno działa też na 7.
Wypala się na CD lub wgrywa na pendrive'a. Pewnie to to samo co w tym spyshop tyle, że za darmo.
Nie nazwałbym tego włamaniem, bardziej przypomina to zatrzaśnięte kluczyki w (swoim) samochodzie.
wizdar

Postprzez infinitywaves » sie 29, 2013 12:22

Witam ponownie,

wizdar napisał(a):Nie nazwałbym tego włamaniem, bardziej przypomina to zatrzaśnięte kluczyki w (swoim) samochodzie.
ale skąd to przypuszczenie że w swoim?!? OMG... znasz tą osobę? Wiesz bo ja tez mogę być 72 letnim Zenonem albo 13 letnią Oleńką... dobra bardzo wygadaną tech nastolatką... ha ha

Pozdrawiam
I

ps. Art. 267. (206) §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
a jest jeszcze coś takiego jak współudział/pomoc... warto przemyśleć swoje działania.

joasiab napisał(a):Niestety, ale wprowadziły mi jakieś hasło (same nie wiedzą jakie - podobno przypadkowy ciąg liter).
chciałbym tylko dodać że wspomniane "dzieci" wpisały losowo przypadkowy ciąg liter 2x identycznie?!? gdyż zmianę hasła wymaga potwierdzenia - naiwnych nie sieją z tym trzeba się urodzić (pomijam już fakt że znały bieżące hasło - to też trzeba podać przy zmianie) to mi przypomina pewien żart...

-SĄD: Oskarżony, proszę powiedzieć, jak to się stało.
Skórka spadła na podłogę, nóż też.
Teściowa poślizgnęła się na skórce i nadziała na nóż.
- SĄD - I tak dziesięć razy z rzędu?!?
Ostatnio edytowany przez infinitywaves, sie 29, 2013 14:59, edytowano w sumie 1 raz
infinitywaves

Postprzez lukasek81 » sie 29, 2013 14:31

Do usunięcia hasła w windows XP kiedyś używałem płytki Hiren Boot CD. Był tam fajny programik. Niestety dla windows 7 ta sztuka mi się nie udała. Chciałem sprawdzić.

ale więcej pomysłów jest na innych forach. Trzeba skorzystać z google :)
lukasek81

Postprzez infinitywaves » sie 29, 2013 14:57

Witam ponownie,
lukasek81 napisał(a): Hiren Boot CD.
- to powinien być niezbędnik każdego na wypadek "halo" - druga opcja to na tej samej płycie jest MiniWIN czyli proste Windowsy odpalane z DVD podobnie jak opisany powyżej Knoppix (ten drugi o wiele lepszy i mniej problematyczny).

Pozdrawiam
I
infinitywaves

Postprzez easy_rider » sie 30, 2013 14:10

A czy te fotki i inne dokumenty były na dysku C: ? bo jeśli nie to można śmiało reinstalować windowsa.
easy_rider

Postprzez kamil32 » lut 06, 2015 10:32

Miałem podobny problem, ale znalazłem rozwiązanie w jakimś tutorialu na YT.
kamil32

Następna strona

Powrót do Off topic