_

Jak ustawić rysowanie tylko w 2D

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Jak ustawić rysowanie tylko w 2D

Postprzez lexodes » wrz 10, 2018 12:59

Witam,
Jestem początkującym użytkowaniem AutoCADa Mechanical 2015. Proszę o informację jak wyłączyć możliwość rysowania w przestrzeni 3D. Interesuje mnie aby rysować tak żeby żadna kreska nie uciekała gdzieś w przestrzeń.
Mam ustawioną rzutnie View Cube na "Góra" oraz "Model szkieletowy 2D" a mimo to kreska czasem ucieknie w przestrzeń.
lexodes

Re: Jak ustawić rysowanie tylko w 2D

Postprzez ziele_o2k » wrz 10, 2018 14:32

lexodes napisał(a):Witam,
Jestem początkującym użytkowaniem AutoCADa Mechanical 2015. Proszę o informację jak wyłączyć możliwość rysowania w przestrzeni 3D. Interesuje mnie aby rysować tak żeby żadna kreska nie uciekała gdzieś w przestrzeń.
Mam ustawioną rzutnie View Cube na "Góra" oraz "Model szkieletowy 2D" a mimo to kreska czasem ucieknie w przestrzeń.

Nie wiem jak w mechanicalu, ale w czystym cadzie nie ma takiej możliwości. Z innej beczki, samo nic Ci nie ucieka w przestrzeń. Pewnie masz jakieś inne obiekty w 3d i Ci snapuje do nich. Zasadniczo, jedynym poleceniem jest flatten z express tools, które może Ci pomóc.
W advance steelu mam taką możliwość, ale tam o coś innego chodzi :).
Ziele
ziele_o2k

Powrót do AutoCAD