_

Jak utworzyc blok zewnetrzny?

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Jak utworzyc blok zewnetrzny?

Postprzez Paul » wrz 26, 2005 10:16

Czelo, Mam pytanko jak uworzyc blok zewn. tzn. zebym mogl go wstawiac na rysunek z osobnego pliku. Nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi w help'ie w AutoCad'zie. Dziex za pomoc. Pozdrowioneczka :)))
Paul

Re: Jak utworzyc blok zewnetrzny?

Postprzez mediamaker » wrz 26, 2005 11:31

: Czelo, Mam pytanko jak uworzyc blok zewn. tzn. zebym mogl go wstawiac na rysunek z osobnego pliku. Nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi w help'ie w AutoCad'zie. Dziex za pomoc. Pozdrowioneczka :)))<br>-------------------------------------------------<br>Blok utworzony za pomocą polecenia TBLOK( _BLOCK) dostęny jest wyłącznie z poziomu rysunku w jakim został zdefiniowany.<br>Aby utorzyć blok `zewnętrzny` czyli dostępny w wielu rysunkach należy:<br>1) utworzyć elementy składowe przyszłego bloku ( linie , texty, atrubuty itp)<br>2) zapisać na dysku w formacie .dwg/.dxf<br>Aby wstawić tak utworzony blok do dowolnego rysunku użyj polecenia WSTAW, zlokalizuj plik .dwg/.dxf , określ punkt wstawienia i skalę.<p>Pomocny może być DesignCenter. Wtedy metodą przeciągnij/upuść można wstawić dowolny blok utworzony wcześniej w pliku .dwg/.dxf (np. z symbolami ) do innego.
mediamaker

Re: Jak utworzyc blok zewnetrzny?

Postprzez _______ » wrz 26, 2005 13:40

: Czelo, Mam pytanko jak uworzyc blok zewn. tzn. zebym mogl go wstawiac na rysunek z osobnego pliku. Nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi w help'ie w AutoCad'zie. <br>Polecenie PISZBLOK (_WBLOCK)<br>powodzenia,<br>sparrow
_______

Powrót do Archiwum