_

Jak wygląda praca w biurze w charakterze praktykanta?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Jak wygląda praca w biurze w charakterze praktykanta?

Postprzez Marika » mar 20, 2010 17:01

Przychodzi do biura na praktyki lody inzynier, z pusta ksiazeczka praktyk i co?

Co na dzien dobry musi umiec taki delikwent?

Zastanawiam sie, poniewaz mam zamiar udac sie na takie wlasnie praktyki. Pracuje w zawodzie, ale w innej branzy i jednak chcialabym zaczac projektowanie. Pozniej moze otworzyc swoje biuro. Najbardziej mnie motywuje to, ze nie bede musiala pracoiwac dla kogos.

Ale wydaje mi sie, ze nic nie umiem. Na studiach mialam rozne projekty - domek, pompownie, kanalizacje itp. Lubilam to. Dobra bylam z auto cada.

W trakcie studiow robilam projekty opakowac w 3d. Ale bylo ich niewiele.

Czy to wystarczy by isc na takie praktyki? JEstem po spec. Ochrona i Ksztaltowanie Środowiska a chcialabym projektowac sanitarke.

Gdzie sie tego wszystkiego nauczyc?

Bardzo prosze o porady.
Marika

Re: Jak wygląda praca w biurze w charakterze praktykanta?

Postprzez luki85 » mar 20, 2010 18:18

Co do branzy sanitarnej to jest troche firm na rynku (wiekszych i mniejszych) wiec wydaje mi sie za o praktyki nie bedzie problemu. Co trzeba umiec? W sumie nic, a zarazem wszystko. Wydaje mi sie za na poczatek wystarcza obsluga jakiegos programu. Idac na prkatyki malo kto ufa, ze cos potrafisz wiec na sam poczatek trzeba sie wykazac wlasna inicjatywa i pozniej to juz zalezy od ludzi z ktorymi bedziesz pracowac. Albo beda dawac ci coraz odpowiedzialniejsze zadania i sie czego nauczysz, albo beda zawistni i beda dawac jakies liche problemy ktore w technikum mozna by rozwiazywac.
luki85

Postprzez NWZ » mar 20, 2010 18:31

Parzenie herbaty i kawy - to podstawa na praktykach! Czasem też trzeba zamówić jedzonko dla szefostwa.

Do tego dochodzą wyjścia na miasto w roli kuriera (dostarczanie dokumentów, listów) czy po zakupy (papier do xero/drukarki, jakieś artykuły, itp.).

Mam nadzieje że pomogłem.
Pozdro,
Nawoz

http://unigraphics.pl/ -NX; proe-warsztat.com - Pro/E; catia.com.pl - Catia
NWZ

Postprzez Marika » mar 20, 2010 18:43

Co do herbaty i kawy to zapewne nie wszedzie. Poki co mam za soba praktyki w dwoch miejscach, ale inna branza, i nigdzie nie bylam w roli kuriera czy kelnerki.

Wiec mam nadzieje, ze jak w koncu zabiore sie za robienie up;rawnien i pojde na praktyki to nie bede musiala robic zadnych tego typu rzeczy:)

A ile dostanie taki praktykant w duzym miescie, typu Wroclaw, Warszawa?

Nie wiem czy oplaca mi sie w ogole robic takie uprawnienia. Tzn oplaca sie na pewno, ale nie wiem czy wyzyje.
Marika

Postprzez luki85 » mar 20, 2010 19:08

NWZ takie sprawy jak kawka dla prezesa to raczej juz zadkosc. Teraz wrecz na odwror beda cie cisnac zebyc rysowal jakies nie potrzebne rzeczy jak gotowe bloki itd.

A ile dostanie taki praktykant w duzym miescie, typu Wroclaw, Warszawa?

Heheh :lol: dobre. To ja nie wiem o jakich Ty praktykach mowisz :D Jedyne platne z jakimi sie spotkalem to mars, danone ale nie na stanowisko projektanta. A jesli juz to jest to jakis system praktyk letnich, ktore firma sama proponuje studentom, ale to jest caly proces rekrutacji i ciezko sie wogole dostac.
luki85

Postprzez Marika » mar 20, 2010 19:28

luki 85 to chyba nie wiesz o czym mowisz.

Zeby zrobic uprawnienia budowlane, to trzeba odbyc praktyki 2 lata w biurze projektowym. Chyba nie sadzisz, ze ktos by siedzial tam tyle czasu za darmo ?:)
Marika

luki 85 to chyba nie wiesz o czym mowisz.

Zeby zrobic uprawnienia budowlane, to trzeba odbyc praktyki 2 lata w biurze projektowym. Chyba nie sadzisz, ze ktos by siedzial tam tyle czasu za darmo ?:)
Marika

luki 85 to chyba nie wiesz o czym mowie

Marika

Postprzez luki85 » mar 20, 2010 20:04

No to tak trzeba bylo odrazu :lol: No to juz sie rodzi problem. A czy to musi nazywac sie praktyki? Czy nie mozna isc do pracy i kolejno odpowiednie uprawniania? Co do 2 lat to nie wiem jak to jest, ale jesli to jest okres chyba 6 miesiecy to mozesz tak sie uagadac z pracodawca, ze moze ci wyplacac pieniadze z uni .. jest jakis fundusz, ktory to zapewnia, ale to tez jest sprawa dogadania sie z uczelnia.
luki85

Postprzez kamild » mar 21, 2010 00:09

To nie sa praktyki tylko zwykla praca na etat (albo nawet wolontariat) i wypelnia sie KSIĄŻKE PRAKTYKI ZAWODOWEJ. Wypowiem sie o uprawnieniach budowlanych - jak mowisz 2 lata w biurze i mozna isc na egzamin. O wypelnianiu ksiazki jest mnostwo rzeczy w necie, wystarczy poszukac. Ogolnie chodzi o to zeby kazdy tydzien pracy byl udokumentowany wpisem i podbity przez osobe z uprawnieniami w nieograniczonym zakresie. A najlepiej to isc do regionalnego oddzialu PZITB i sie zapytac dokladnie co i jak.

A co do samej roboty to musisz umiec sie uczyc.
kamild

Następna strona

Powrót do Off topic