_

jak zacząć przygodę z CNC

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

jak zacząć przygodę z CNC

Postprzez Daniel A. » mar 19, 2019 23:03

Witam,
jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym się doradzić kogoś doświadczonego w środowisku CNC. Chciałbym rozpocząć przygodę w tej branży i zastanawiam się od czego zacząć. Czy warto na początek zrobić kursy na własną rękę typu operator obrabiarek, frezarek CNC a może operator lasera i potem próbować szukać pracy czy lepiej szukać pracy bez doświadczenia i zdobywać je później w konkretnym zakładzie?? Chodź zdaję sobie sprawę, że znalezienie pracy bez doświadczenia w tej branży może okazać się trudne. Jeśli najpierw kurs to czy może ktoś polecić sprawdzone kursy, szkolenia w woj. wielkopolskim lub kujawsko-pom.?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Daniel A.

Re: jak zacząć przygodę z CNC

Postprzez witek12 » mar 21, 2019 17:28

Witam,

w moim przypadku zrobiłem najpierw kurs "Programowania i obsługi CNC" organizowany przez Urząd Pracy w Toruniu,
trwał 140 godz. realizowany był w CKP w Toruniu. Na kursie mieliśmy rys. techniczny, następnie była obsługa tokarek i frezarek konwencjonalnych dopiero po tym przeszliśmy na programowanie i obsługę, tokarki i frezarki, a na koniec musieliśmy samodzielnie na podstawie otrzymanego rys. napisać program oraz wykonać detal.
Tak wyglądał egzamin końcowy.

Po zdanym egzaminie zacząłem rozglądać się za pracą w tym kierunku i nie trwało to zbyt długo. W moim przypadku o wszystkim zdecydował posiadany kurs CNC.

Zapytaj o takie kursy w CKP Bydgoszcz lub Toruń ewentualnie w Urzędach Pracy.

Jeszcze jedno jak planujesz wybrać na kilku dniowy kurs to lepiej daj sobie spokój, ponieważ szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Życzę powodzenia

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących