_

[Solidworks] Jak zamodelować krzywą?

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Solidworks] Jak zamodelować krzywą?

Postprzez kulbik91 » cze 27, 2017 14:18

Witam, w załączniku przesyłam obraz, który pomoże mi wyjaśnić mój problem. Chciałbym zamodelować krzywą, która tocząc się po ściance o długości 212mm w dół przesuwałaby okrąg fi15 w prawo na odległość 150mm jednocześnie okrąg utrzymywałby cały czas jednakową wysokość (30mm). Podejrzewam, że krzywa ta miałaby postać spirali z małym promieniem na początku i stopniowo zwiększającym się w trakcie toczenia. Proszę o pomoc w komentarzach. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Bez tytułu.jpg
kulbik91

Re: [Solidworks] Jak zamodelować krzywą?

Postprzez bildder » cze 27, 2017 15:04

Takie rzeczy wykonuje się w dodatku Motion (analizy ruchu), w wynikach analiz: przemieszczenie/prędkość jest opcja ścieżka śledzenia. Tą metodą wykonuje się np. krzywki.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez kulbik91 » cze 28, 2017 08:56

Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi wytłumaczyć jak coś takiego wykonać? Może rzucisz jakimś linkiem z poradnikiem czy coś.
kulbik91

Postprzez bildder » cze 28, 2017 14:48

Nie mam gotowego przykładu i nie mam też za bardzo czasu go zrobić. Szukaj w sieci pod hasłem solidworks motion trace path jest mnóstwo filmów na YT.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Powrót do Modelowanie 3D