_

jaka cena??

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

jaka cena??

Postprzez gilu99 » sty 27, 2010 18:53

Witam!!
Mam nawiazac wspolprace z firma ktora produkuje vzesci rowerowe. Mam robic wizualizacje w SW roznych elementow. I moje pyyanie, ile jest to warte. Dodam, ze jestem nowy w branzy. Ile wart projekt przykladowo takiej sztycy??
http://www.mtbnews.pl/content/view/1605/44/
Chodzi tutaj o projekt wizualizaxji w SW + dokumentacja 2D + MES w COSMOSie.
Z gory dziekuje za odpowiedz ;)
gilu99

Re: jaka cena??

Postprzez bildder » sty 27, 2010 19:58

Za projekt mozesz wziac tyle, ile ktos zechce ze niego zaplacic! Umiejetnosc wyceny swojej pracy to rzecz podstawowa, i takie pytanie sa raczej smieszne.

Np. takie obliczenia (chyba w Simulation a nie Cosmos), raczej statyka to za malo, wiec czy masz rozszerzony pakiet Simulation, ze zmeczeniem itp? Czy to taka sciema z obliczeniami... Jezeli ktos kupuje rower do trialu, to chcialby miec pewnosc, ze przy skoku z 2m przy masie np. 80 kg nic sie nie zlamie...ciekaw jestem czy sie podpiszesz pod takim obliczeniem.

A takie renderingi, zeby robic dobre wizualizacje trzeba miec troszke uzdolnien w tym kierunku, poza tym cena zalezy np. od rozdzielczosci...

ps. spojrzalem z ciekawosci na Twoje poprzednie posty stad moja przydluga wypowiedz - ale z takim doswiadczeniem i znajomoscia tyluuu programow dasz rade :wink:
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SolidWorks

Obrazek
bildder

Postprzez Mateo_S » sty 27, 2010 20:20

..pewnie Pan Gilu nie wykupił subskrypcji i pracuje na 2008 /lub niżej/ bo zakładam oczywiście, że pracuje na legalnej wersji, wszak będzie robił projekty zarobkowo
[url=http://www.solidworkstv.com/]solidworkstv.com[/url] | wszystko o [color=red][b]Solid[/b]Works[/color] bez płacenia abonamentu
odwiedź nas na [url=http://www.facebook.com/solidexpert]Facebook[/url]
Mateo_S

Postprzez gilu99 » sty 27, 2010 20:21

Rozumiem ze na ile sie dogadam tyle warta jest moja praca, ale chcialbym wiedziec w jakich granicach oscyluja ceny piwiedzmy juz nie za calosc, ale za godzine pracy przy takim projekcie..

A jezeli chodzi o moja znajomosc programow, to mam nadzieje ze nie byla to ironia.
gilu99

Postprzez gilu99 » sty 27, 2010 20:31

Oprogramowanie to SW2009, ktory jest wlasnoscia firmy, wiec jest legalny... wyprzedzajac, mam byc zatrudiony przez firme na umowe zlecenie, ale placone bede mial za konkretne projekty, stad moje okrelenie wspoppracy. I mam nadzieje ze temat oryginalnosci oprpgramowania mamy juz za soba....
gilu99

Postprzez BartQ » sty 27, 2010 21:48

Ja bym to liczył tak:
- w normalnej pracy na start dostalbys jakies 3000zl brutto przepracowujac 160 godzin na miesiąc zatem za godzine roboty dostawalbys 18,75 zl brutto. To ze firma Cie nie zatrudnia jest dla niej wygoda bo nie placa ZUSu i nie wiaza sie na stale, zatem mysle, ze spokojnie mozesz zaczynac rozmowe od 20 zl - 25 zl brutto za godzine swojej pracy....
Jesli czujesz, ze Twoje doswiadczenie jest wiecej warte to zaspiewaj wiecej.

Aha i nie patrz na wypowiedzi niektorych zazdrosnikow :) Jak masz szanse to walcz i wykazuj sie od jak najlepsze strony, zeby pokazac, ze mlodych tez stac na wartosciowa robote :)

Pozdrawiam
BartQ

Postprzez gilu99 » sty 27, 2010 22:25

Dzieki wielki za konkretna odpowiedz ;)
gilu99

Postprzez bildder » sty 28, 2010 09:44

Sorry, obliczenia MES i renderingi na godziny??

A jak ma kolega kiepski komputer i zamiast jednej doby bedzie sie liczylo 3 dni to co, stawka x3?
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SolidWorks

Obrazek
bildder

Postprzez gilu99 » sty 28, 2010 13:31

bildder napisał(a):Sorry, obliczenia MES i renderingi na godziny??

dla mnie jest logiczne ze czas przeznaczony na obliczenia nie bedzie liczony na godziny....
gilu99

Postprzez Mateo_S » sty 28, 2010 16:22

..idzmy dalej

gdyby posadzić przy kompach inżyniera, który "coś-tam" dłubał w AutoCAD'ie i np. bilddera, który w SW no radzi sobie nieco lepiej :wink: ..

....bildder, no nie zarobisz, nie zarobisz
---------------------------------------------------------------------------
powinieneś krzyknąć sobie konkretną kwotę za konkretny projekt.
masz np. dwa tygodnie za projekt roweru /modele, dokumentacja, analiza wytrzymałościowa, wizualizacja/....i dostajesz za to np. 1.500,-
[url=http://www.solidworkstv.com/]solidworkstv.com[/url] | wszystko o [color=red][b]Solid[/b]Works[/color] bez płacenia abonamentu
odwiedź nas na [url=http://www.facebook.com/solidexpert]Facebook[/url]
Mateo_S

Następna strona

Powrót do Modelowanie 3D