_

Jaki monitor do cada?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Jaki monitor do cada?

Postprzez Janicka » sie 29, 2017 11:32

Pytanie dla specjalistów. Jakie cechy powinien mieć monitor, by dobrze się na nim pracowało w cadzie? Dopiero będę zaczynać pracę z tym programem i jestem póki co na etapie kompletowania kompa stacjonarnego itd. Laptop raczej nie wyrobi z tym wszystkim, bo jest stary, poza tym właśnie przekątna matrycy za mała i zakładam, że zbyt słabej jakości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze, co jest najważniejsze?
Janicka

Re: Jaki monitor do cada?

Postprzez ziele_o2k » sie 29, 2017 12:13

Po pierwsze temat do przeniesienia http://forum.cad.pl/hardware.html
Po drugie jaki budżet, jakie konkretnie zastosowanie (na studia, czy rysowanie na płasko, może jakieś programy 3D).
Ziele
ziele_o2k

Postprzez velaskez » sie 29, 2017 20:46

Janicka napisał(a):Pytanie dla specjalistów. Jakie cechy powinien mieć monitor, by dobrze się na nim pracowało w cadzie? Dopiero będę zaczynać pracę z tym programem i jestem póki co na etapie kompletowania kompa stacjonarnego itd. Laptop raczej nie wyrobi z tym wszystkim, bo jest stary, poza tym właśnie przekątna matrycy za mała i zakładam, że zbyt słabej jakości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze, co jest najważniejsze?

Panel IPS, co najmniej 24 cale, dobrze jakby był już w rozdzielczości 1440p, albo 4k. I jak Cię stać to w proporcjach 21:9.
LG 34UC97, albo Dell U3417W - te polecam.
Przy ograniczonym budżecie Dell 2715Q, albo przy bardzo ograniczonym Dell 2715H.
Chyba, że szukasz czegoś w okolicy 1000PLN to Dell U2415 jest najlepszym wyborem moim zdaniem, chyba że starszy 2416D gdzieś dopadniesz - też 24 cale ale już 1440p.
velaskez

Postprzez Jasio92 » wrz 25, 2017 09:28

LED i Full HD to taki standard, podstawa. Kontrast i jasność jak najwyższe przy jak najszybszym czasie reakcji. Ja mam 23 cale i w zupełności mi taka wielkość wystarcza, niewiele mniejszy monitor też by się sprawdził :)
Jasio92

Postprzez szymek_bor » wrz 26, 2017 16:59

Zakładam, że chodzi o studia, choć pewności nie mam :P Ja mam 27 cali, potrzebowałem sporego monitora, nie wyobrażam sobie pracy na mniejszej przekątnej. Jak dla Ciebie jakieś 24 cale powinny starczyć póki co. Popracujesz trochę na tym to sama zadecydujesz czy wolisz większy czy nie, ewentualnie skombinujesz sobie jakiś inny :) Niestety nie podałaś ceny, ale przyjmując założenie, że to dla początkującej osoby to póki co sugeruję coś w okolicach 1000 zł. Np. coś takiego: https://iiyama-sklep.pl/377-monitory-dl ... 15112.html. Ma regulowaną stopkę, na to też warto zwrócić uwagę, bo dopasowujesz wszystko pod siebie. A że pewnie spędzisz przed tym monitorem ciężkie godziny, to cóż... :)
szymek_bor

Postprzez Adek987 » paź 02, 2017 11:33

Zwróć uwagę na równość podświetlenia - w tym aspekcie nieraz najlepsze marki nie wypadają zbyt dobrze. Dla mnie ważna jest też regulacja wysokości monitora - gdy się sporo pracuje, takie detale zaczynają mieć znaczenie.
Adek987

Postprzez Janicka » paź 26, 2017 14:11

Budżet to tak maksymalnie w okolicach 1000 zł, zdaję sobie sprawę, że to nie będzie najlepszy monitor świata, ale na nic droższego mnie już nie stać. Ważne, by nie był to monitor dla zupełnych amatorów, żeby nie okazało się że poużywam go jakiś czas, a potem będę czuła potrzebę wymiany na lepszy. Niech już będzie taki, by miał jakość, która pozwoli mi go używać przez kilka dobrych lat. Większość z Waszych propozycji niestety przekracza moje możliwości finansowe, pozostaje w sumie tylko dwa Delle i iiyama. Nie wiem na który dokładnie się zdecydować, ten ostatni, o którym pisał szymek_bor kusi dość mocno ceną, bo kosztuje coś około 800 zł, ale czy będzie w porządku?
Janicka

Powrót do Hardware