_

jaki program do 5 osiówek

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

jaki program do 5 osiówek

Postprzez yakuza » paź 18, 2006 11:56

mam pytanko do programujących frezarki 5 osi. Jaki program stosowac cam i cad. Cad i Cam ma słuzyc do frezowania elementów form wtryskowych, i tłoczników. Dziekuje za opinie i pomoc poniewaz nie mam doswiadczenia w 5c . pozdrawiam
Yakuza
yakuza

Re: jaki program do 5 osiówek

Postprzez zibi » paź 18, 2006 19:30

Mam doświadczenia z UGS NX 4 i od dwuch lat programuje w tym systemie po zmianie z IDEASA który miał 3 ax. Dobrze jest gdy model wykonywany w tym samym systemie bo do prodramowania 5 ax będziesz potrzebował modułu cad aby zrobić sobie dodatkowe powierzchnie do prowadzenia freza. Jeżeli będziesz impotował geometrię to model nie zawsze będzie poprawnie odtworzony i możesz mieć problemy z modyfikacją "facetów". Możesz wyłanczać to co ci przeszkdz np. otwory, kanały wtryskowe w historii modelu.
W większości będziesz używał odchylenia freza od scianek i dalej będzie to obróbka 3ax. Łatwo możesz użyć ciągłj obr. 5ax.
Dobry moduł 5ax ma jeszcze DELKAM, w mechaniku czytałem że nowa wersj potrafi sama dobierać kąty odchylenia freza od sćianek w zależności od długości narzędzia.
zibi

Postprzez tomekmy » paź 20, 2006 11:56

Witam.
Ja używam pakietu Delcama od ponad 2 lat.. I również zajmujemy się produkcją form. PowerMill świetnie radzi sobie z 3+2ax oraz z 5 osiami. Posiada wiele strategii specjalnie do obróbek 5ax. Za tydzień będę po szkoleniu wytwarzania w UG NX4 to będę mógł porównać oba produkty. Niestety z tego co wiem delcam jest droższy od UG no i nadal mamy trochę problemów z postprocesorami do PowerMilla.
Pozdrawiam.
Tomek.
www.noboredom.eu
tomekmy

Postprzez NTS » paź 20, 2006 12:08

do wyboru z bardziej znanych:

UG
Delcam
Mastercam
SolidCAM
EdgeCAM
NTS

Postprzez Blemi » paź 20, 2006 15:49

DELCAM droższy ? to ciekawe, ale okey, znam ug już od dłuższego czasu, wdrażałem go na 5 osiówki (w 2 prace wczesniej ), łącznie z pomocą, nie ograniczało sie to tylko do sprzedaży softu i podeśłania postów jak robi to większoś firm w polsce,
wybierajac soft popatrz na firme jakie doświadczenie i etc, każdy jest dobry do czasu zamowienia, jak zamowisz i zapłacisz mają gdzies, najlepiej wybierz soft który pozwoli ci z innymi uzytkownikami wymieniac doświadczenia, a w polsce użytkowników w 5 osiach w UG jest coraz więcej :)
ja pamietam czasy jak UG i 5 osiówke miało tylko pare zakładów w polsce, ale miło popatrzec jak to sie szybko rozwija,
i zibi ma racje, 5 osi to nie tylko prowadzenie freza po powierzchni , pojedynczej powierzchni, czy frezowanie bokiem freza powierzhcni prostokreślnych, chcąc wykorzystac w pełni możliwości musisz niestety umie tez modelowac. ponieważ UG ma dużo startegi wykorzystujących powierzchnie pomocnicze, prowadzące, a to niestaty trzeba sobie dorysowac chcac efektywnie programowac,
Nie znam innego softu troche EdgeCAM, nie widizałem jak dizała 5 osi,
ale wiem ze MAsterCAM tez sie da robi i w Delcamie także, są to tez dobre produkty, jak i TEBIS oraz Work NC, ale tutaj zaawansowanych użytkoników chyba mniej
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez fk_zalco » paź 24, 2006 09:05

Witam
Osobiscie polecam mastercama a to z prostego powodu
wiem ,ze w firmie Wiromet, używają tego programu do produkcji
wirników , i wykorzystują oczywiscie 5 osi.
fk_zalco

Postprzez bAnzAj » paź 24, 2006 13:42

Spróbuj GibbsCama. Słyszałem że najlepszy jeśli chodzi o 5-cio osiówki.
bAnzAj

Postprzez fido » paź 25, 2006 20:14

A co myślicie o ProE do 5 osi. Osobiście używam tylko do 3ax i jest ok.
fido

Postprzez tomi291 » gru 04, 2006 13:02

Ja polecam Esprita na zachodzie używają go potężne koncerny, normalnie wymiata nie w 5 osiach ale w 22 osiach :)
tomi291

Postprzez Oleko » gru 05, 2006 12:15

Ja polecam Esprita na zachodzie używają go potężne koncerny, normalnie wymiata nie w 5 osiach ale w 22 osiach

A ta informacja to z folderów reklamowych ? Moze ze stron WWW czy wyssana z palca ?
Oleko

Następna strona

Powrót do CNC