_

Jaki program do wizualizacji wnetrz i mebli???

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Jaki program do wizualizacji wnetrz i mebli???

Postprzez gonzo71 » lis 14, 2008 13:39

Witam, Jaki program bedzie najlepszy do wizualizacji/projektowania wnetrz i wizualizacji mebli(i tu zalezy mi na dobrym odwzorowaniu np sklejki, stali itp). Czego sie uczyc? Probowalem archicada ale chyba sie za bardzo nie sprawdza.
gonzo71

Re: Jaki program do wizualizacji wnetrz i mebli???

Postprzez Blemi » lis 14, 2008 15:20

czym się różni wizualizacja mebli, od wizualizacji wyrobów np z tworzywa:)

texturami

wiec jażdy program do robienia wizualizacji jest dobry, kwestia tylko podejścia do tematu,
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez gonzo71 » lis 14, 2008 15:28

No tak. Ale jaki? Bo kazdy to nic mi nie mowi. Po pierwsze, zeby nie kosztowal 20.000 pln. PO drugie zeby byl uniwersalny do projektowania wnetrz jak i mebli z teksturami. No i zeby nie byl to superskomplikowany program ktory bede opanowywal przez 3 lata.
gonzo71

Postprzez gonzo71 » lis 17, 2008 23:25

Widze, ze pytanie z tych trudnych. No nic moze dojde sam.
gonzo71

Postprzez gonzo71 » lis 17, 2008 23:26

Widze, ze pytanie z tych trudnych. No nic moze dojde sam.
gonzo71

Postprzez bildder » lis 17, 2008 23:47

Pytanie z cyklu: jaki CAD najlepszy?
Jest mase programow do wizualizacji, czesc jak Archicad- przeznaczona jest glownie do wizualizajci architektonicznych i raczej w tej branzy sie sprawdza.
Soft z cylku, 3Dsmax, Maya, Rhino, Blender itp sa typowymi programami graficznymi i rowniez sie nadaja do takich wizualizacji.
Ja wybierajac program nieco dokladniej okreslilbym jego przeznaczenie, takze zakres cenowy, a nie sformulowanie 20tys...skad ktos ma wiedziec jaki masz portfel?Latwy program?To chyba tez pojecie subiektyne.
Tekstury drewna, o ile nie ma w bazie danego programu mozna chyba pobrac z netu-sam znam dziesiatki takich stron.
Wiec sie nie denerwuj tylko poszukaj w informacji albo zapytaj: dlaczego uzywasz programu x i dlaczego go polecasz :)

Moze to:
http://www.cadprojekt.com.pl/
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez gonzo71 » lis 18, 2008 01:50

bilder>> masz racje.

Probowalem Archicada i wiem juz e to program do architektury a nie do wnetrz. Bawi sie aktualnie sketchup-em i choc program jest fajny i prosty to jakosc wizualizacji jest rowniez zbyt prosta. Chcialbym przedstawic klientowi gotowa wizualizacje bliska rzeczywistosc. 3dmax odpada bo zbyt drogi. Cad projekt to chyba tylko d kuchni. Nie ma czegos uniwersalnego? Czy autocad sie sprawdzi? Szlyszalem opinie ze to przestarzale narzedzie ale jak popatrzylem na youtube na mozliwosci to wyglada to callkiem fajnie?> Jakie sugestie?? Kasa no to powiedzmy taki Autocad jest dla mnie jeszczosiagalny. Ale moze cos innego? Cos w miare prostego.
gonzo71

Postprzez Blemi » lis 18, 2008 09:06

autocad bardziej inżynierski, szczytu ideału może w nim nie osiągniesz,

jeżeli 3D max za drogi , to nie wiem oczekuj od tańszych programów idealnego odwzorowania, jeżeli chodzi o textury to dziś naprawde nei ma z tym problemu, cyfrówki są tanie, a jak masz texture jużw ompie to reszta tylko zależny od Ciebie,

i nie dziw się ze nikt nie odpowiada, na niektóre pytania lepiej nie odpowiadać, poszukaj w historii, temat był wałkowany,

jak nie masz kasy to chyba blender jest darmowy

http://www.blender.org/features-gallery ... t-gallery/
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez adamban » lis 18, 2008 15:33

Ja robiłem wizualizację do projektu teletechnicznego. Chodziło o pokazanie jak ma wyglądać pomieszczenie z biurkami, komputerami, serwerownią za szklaną ścianą i 9 monitorów LCD wiszących na ścianie.

Robiłem tą wizualizację w programie PRO100 - polecam.
adamban

Postprzez gonzo71 » lis 18, 2008 22:46

sorry ale pro100 to tragedia.
gonzo71

Następna strona

Powrót do Forum CAD