_

Jaki program?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Jaki program?

Postprzez tobix » sty 08, 2011 13:05

harasimowicz napisał(a):Na pierwszy rzut oka wersja PRO i Standard różni się obsługa 3D. A jak się wgłębisz to standard nie obsługuje VBA.
W wersji Standard nie zainstalujesz sobie: http://www.zwcad.pl/zelbet.php ani http://www.zwcad.pl/stal.php
Dlatego moje zdanie jest takie ze nie warto oszczędzać 375,15zł

To zależy co komu potrzebne. Może nie warto oszczędzać 375 złotych, ale jak się ma do niczego 3d i VBA nie przydać , to i wydawać 375zł nie ma sensu.
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez harasimowicz » sty 08, 2011 13:25

Jasne, że tak. Trzeba być tylko świadomym co się kupuje i jakie są później ograniczenia (żeby nie wyszło "ja nie wiedziałem").
harasimowicz

Postprzez sokolasty » sty 08, 2011 13:41

Testowałem ZW z jakieś dwa lata temu i jedyne problemy jakie miałem pojawiły się przy kreskowaniach, a poza tym luz; rysunki były proste, bez fajerwerków, nie używałem żadnych zaawansowanych opcji.

EDIT:

Chyba ZW 2008, ale zabij, nie pomnę.
sokolasty

Postprzez rajmund24 » sty 11, 2011 14:26

Jeśli to ma być tani program z możliwością rozbudowy to proponuję rozpocząć od Shark Lt lub ViaCAD 2D - koszt około 120 zł.
tutaj masz więcej info:
http://www.sharkcad.pl/index.php?go=porownanie
Ostatnio edytowany przez rajmund24, paź 26, 2012 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez grafi » sty 23, 2011 01:52

Witam.
Nadeszła chwila, że też muszę kupić program tyle, że 3d. Niestety trochę szkoda ami kasy na SW czy SE bo te są moimi ulubionymi na obu pracowałem dość długo na SW pracuję obecnie. AutoCada nie znoszę Inwentora też :) Catia niedostępna ale na pocieszenie też jej nie lubię :) PE całkiem fajny ale kasa :). Pracowałem też na Alibre Design momentami bardzo wkurzający program, ale najtańszy na rynku chyba:) Jest też T-flex ale nie wiem o nim nic. Program powinien miec obliczenia wytrzymałościowe i możliwość otwierania i zapisywnia w różnych formatach bo z tego c pamiętam Alibre ma bardzo ubogie dostępne formaty. Może coś innego czego jeszcze nie znam? Polećcie coś... Pozdrawiam
grafi

Postprzez tobix » sty 23, 2011 10:55

No jak z kaską licho i MES chciałbyś mieć , to pozostał tylko T-flex.
Aplikacja ma możliwości spore i to przyznaję "bez bicia".
Jakkolwiek dla mnie osobiście sam interfejs i filozofia pracy jest po prostu nie do zaakceptowania "po dobroci", gdybym musiał to bym się przesiadł i po kilku miesiącach pewnie było by OK.
Ściągnij triala i wypróbuj. W sumie alternatyw jest niewiele. Zastanowił bym się nad potrzebą tego MESa. Do przetestowania miałbyś : ZW3D (dawny VX, całkiem całkiem), kompas 3d, ironcad.
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez grafi » sty 23, 2011 14:31

Powiedzmy że kasa się znajdzie ale wolał bym ją przeznaczyć na co innego :) . Wracając do tematu, Alibre jest wkurzające, ale ma jedną bardzo mocną zaletę, potężną bazę części (Traceparts) , co jak wszyscy wiemy bardzo się przydaje w pracy. No chyba że jest się studentem i koła zębate trzeba kreślić :) i wyciągać. Ja nie mam czasu na takie zabawy. I moje pytanie jest takie czy T-Flex tez ma bazę detali? i jaka jest obszerna??
grafi

Postprzez tobix » sty 23, 2011 14:36

CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez tobix » sty 23, 2011 14:41

poza tym jest przecież
[url]Tracepartsonline.com[/url]
czy
http://www.3dcontentcentral.com/
oraz wielu producentów zamieszcza modele 3d swoich wyrobów do pobrania
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez grafi » sty 23, 2011 14:49

O tym mówię Tylko że z alibre jest on darmowy a komercyjnie trzeba wykupić licencje. Zgadza się?
grafi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD