_

Jaki program?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Jaki program?

Postprzez MYCA » sty 23, 2011 15:03

:D Witam,

grafi napisał(a):.... Wracając do tematu, Alibre jest wkurzające, ale ma jedną bardzo mocną zaletę, potężną bazę części (Traceparts) ...

nie tylko Alibre - Traceparts to jest wlasciwie ogolnodostepna (jeszcze bezplatna) biblioteka.

Pozdr. :) tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez rajmund24 » sty 23, 2011 19:53

grafi napisał(a):Nadeszła chwila, że też muszę kupić program tyle, że 3d.

Proponuje zapoznać się w takim razie z ViaCAD 2d/3D, kosztuje 99 USD i do tego ma modelowanie krawędziowe, bryłowe i powierzchniowe. Co najważniejsze w miarę zapotrzebowania można rozbudować program do serii SharkCAD - tak czy inaczej we wszystkich modułach interfejs wygląda tak samo.
http://www.sharkcad.pl/index.php?go=viacad2d3d
Ostatnio edytowany przez rajmund24, paź 26, 2012 20:57, edytowano w sumie 1 raz
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez T-Flex CAD » sty 23, 2011 20:49

grafi napisał(a):... I moje pytanie jest takie czy T-Flex tez ma bazę detali? i jaka jest obszerna??

T-Flex CAD posiada sporą bazę elementów znormalizowanych wg norm ISO, DIN, PN, GOST i ANSI, ponadto użytkownik ma możliwość wczytania modeli z internetowych bibliotek tj. TraceParts i PartSolutions - bezpośrednio ze Strony Startowej programu (w formacie T-Flex'a):
Załączniki
TFX_ss.JPG
T-Flex CAD - fragment Strony Startowej
TFX_ss.JPG (22.26 KiB) Przeglądane 1075 razy
Obrazek
T-Flex CAD

Postprzez grafi » sty 23, 2011 21:38

MYCA napisał(a)::D Witam,

grafi napisał(a):.... Wracając do tematu, Alibre jest wkurzające, ale ma jedną bardzo mocną zaletę, potężną bazę części (Traceparts) ...

nie tylko Alibre - Traceparts to jest wlasciwie ogolnodostepna (jeszcze bezplatna) biblioteka.

Pozdr. :) tomek

Wydaje mi się że już nie darmowa. Zalogowałem sie niedawno pobrałem kilka modeli i napisali mi mniej więcej tak: chcesz to płać hehehe.

Co do ViaCAD 2d/3D czy najdroższego SharkCAD zobacz jak mało możliwości zapisu i otwierania formatów hmmmm trochę mizernie. Jak pewnie wiesz kompatybilność z innymi programami to jedna z ważniejszych rzeczy, ile ja się ..... przy konwersji :) aaaa i nie widze analizy wytrzymałościowej nawet w tej najdroższej wersji.
Co do T-flexa muszę chyba popracować na nim trochę. Ile czasu działa trial i co oferuje????? Bo narysowanie kilku bryłek czy zrobienie płaskich rys. nie da pełnego obrazu programu. Najlepiej jakąś niewielką dokumentacje zrobić od a do z i bedzię wszystko wiadomo.
grafi

Postprzez T-Flex CAD » sty 23, 2011 22:04

grafi napisał(a): Co do T-flexa muszę chyba popracować na nim trochę. Ile czasu działa trial i co oferuje????? Bo narysowanie kilku bryłek czy zrobienie płaskich rys. nie da pełnego obrazu programu. Najlepiej jakąś niewielką dokumentacje zrobić od a do z i bedzię wszystko wiadomo.

Wersja Testowa T-Flex'a działa 30 dni od momentu rejestracji. Jest to wersja tak samo funkcjonalna jak wersja komercyjna. Oferuje dostęp do wszystkich narządzi 2D i 3D, MES tylko ekspresowy (1 część/analiza statyczna), opcjonalnie można doinstalowac pełnego MES'a (T-Flex Analysis, który tez będzie działał w zarejestrowanej wersji).

T-FLEX CAD EV - można pobrać np. z: http://www.tflex.pl/?go=testuj

PS. Dla wersji testowej nie są dostarczane wszystkie biblioteki (DIN, ISO, PN w j. polskim) i materiały dodatkowe.
Obrazek
T-Flex CAD

Postprzez rajmund24 » sty 23, 2011 23:59

Co do ViaCAD 2d/3D czy najdroższego SharkCAD zobacz jak mało możliwości zapisu i otwierania formatów

Ponieważ znam ten program to się wypowiem :)
Jest tam 30 formatów importów i ponad 20 eksportów - Także aż nadto - ponad to te formaty są dostępne bez dodatkowych opłat.
Reasumując za 99 USD :lol: ma się dostęp do wszystkich standardowych formatów jak dwg, dxf, iges, step, stl, inventor, 3d studio itp.

Natomiast kupując już Shark ma się dostęp bezpłątny do formatów Pro-e, czy Cati v4 i v5 - mało :lol: ? - na pewno nie.
Zwłaszcza, że same translatory jak się podzwoni po niektórych programach do catii czy pro-e są dodatkowo płatne za 1500, 2000 USD, a tutaj są bezpłatne :D
Także na pewno nikomu w viacad, czy sharkcad formatów nie zabraknie. :wink:
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez grafi » sty 24, 2011 18:41

Od poł godz. próbuję coś za modelować w VIRCADZIE i szlak mnie zaraz trafi, projektuje w 3d już ładnych kilka lat ale takiego programu jeszcze nie widziałem, masakra. Jeszcze się pomęczę może cos z tego wyjdzie.
grafi

Postprzez rajmund24 » sty 25, 2011 01:11

Proponuję pooglądać te filmy, może pomogą, ogólnie to naprawdę intuicyjny i bardzo łatwy program do nauki:
Ogólnie filmów jest multum wystarczy wpisywać hasła na youtube.

(na magnesie dodam, że już jest sprzedanych produktów tej firmy ponad 3 miliony !!!! na całym świecie i co ciekawe posiada wszystkie wersje dla Maca)

http://www.youtube.com/watch?v=YA3n3wbKIRg

http://www.youtube.com/watch?v=qb-ux87kYWU

http://www.youtube.com/watch?v=1CmrRfcBaII
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez Maciej CADblog.pl » sty 25, 2011 02:13

Witam serdecznie, a ja się odniosę jeszcze do wpisu Piotra B. i późniejszych uwag odnośnie DraftSight'a (darmowe 2D dostępne w wersji beta II): to jest program darmowy i do zastosowań komercyjnych, ale licencja beta ma zastrzeżenie, żeby programu komercyjnie nie używać - dlatego, że beta właśnie. Docelowo będzie za free, w dodatku (podobno) także darmowo supportowany. W jakim zakresie, na jakich zasadach - postaram się jeszcze dowiedzieć. Wiem także, iż będzie do niego dostępna nakładka lub też wersja zwiększająca funkcjonalność (coś związane z UI), ale to będzie już w niewielkim stopniu odpłatne. Środki z owej odpłatności przeznaczone będą na rozwój DraftSighta. W ciągu najbliższych 3 miesięcy dostępna będzie wersja Linuxowa, a chwilę potem - "q1", ostatnia przed oficjalnym udostępnieniem softu użytkownikom. Nie będzie service packów, ale za to mają być cztery aktualizacje rocznie.
Ani razu chyba nie wymieniono jeszcze poczciwego Solid Edge 2D Drafting. Muszę sprawdzić, czy można już pobierać spolszczenie dla wersji 2D ST3...
A przy okazji - dostępne jest darmowe rozwiązanie PDM/PLM, dostępne na zasadach OpenSource. Zainteresowanym podpowiem, że zwie się to dziwo "ARAS" i wg. tego klucza można go poszukać w Googlach ;). Pracuje w zasadzie ze wszystkim. Niebawem napiszę coś więcej na blogu...

Pozdrawiam
Maciej

P.S.
Więcej o wspomnianych aplikacjach na http://www.cadblog.pl :), http://www.swblog.pl i http://www.solidedgeblog.pl
Maciej CADblog.pl

Postprzez tobix » sty 25, 2011 10:01

Panie Macieju ja to taki do końca pewny nie jestem tego co Pan napisał.

poniżej parę punktów z umowy licencyjnej:

Umowa licencyjna wersji niekomercyjnej DraftSight™ (dla wersji Alpha, Beta i Pre-Release)
Ta umowa licencyjna („Umowa”) pomiędzy Dassault Systèmes S.A. a użytkownikiem, dotyczy wersji Alpha, Beta lub Pre-Release (każda, jak zdefiniowano poniżej, „Wersja niekomercyjna") oprogramowania CAD DraftSight™ („Produkt”). Ponieważ wersje Alpha, Beta i Pre-Release nie zostały jeszcze wydane do użytku komercyjnego, warunki tej licencji różnią się od warunków standardowej licencji użytkownika końcowego produktu DraftSight. Poniżej znajduje się opis Wersji niekomercyjnych DraftSight, z których każda odpowiada innej fazie cyklu wypuszczania produktu.
Alpha -...
Beta -...
Pre-Release - ...
1. Użytkownikowi przyznana jest osobista, niewyłączna, nieodpłatna i tymczasowa licencja na użytkowanie Wersji niekomercyjnej oprogramowania DraftSight („Produkt”) na okres od pierwotnej dostawy Wersji niekomercyjnej Produktu aż do wydania kolejnej fazy wersji lub do chwili dostępności wersji handlowej Produktu („Okres wersji niekomercyjnej”), zgodnie z poniższym opisem.
...
8. Okres wersji niekomercyjnej będzie trwać do chwili wydania handlowej wersji Produktu. ...
Użytkownik zgadza się, że użycie wersji handlowej Produktu będzie podlegało warunkom Umowy licencyjnej DraftSight dla użytkownika końcowego oraz opublikowanym stawkom za wersję handlową Produktu, której kopie zostaną dostarczone Użytkownikowi na jego życzenie. ...

A
5. Wersje Alpha i Beta - Nie wolno używać wersji Alpha ani Beta w środowisku produkcyjnym....
to jakby całkiem co innego. Chociaż powód jest rzeczywiście taki - możliwe błędy .

Czy dziennikarzowi wypada rozpowszechniać niepewne, a może niesprawdzone informacje??? :twisted:
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD