_

Jaki program?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Jaki program?

Postprzez Maciej CADblog.pl » sty 25, 2011 14:35

Czy dziennikarzowi wypada rozpowszechniać niepewne, a może niesprawdzone informacje??? :twisted:

Czy wypada? :twisted:
Wystarczy sięgnąć do prasy codziennej, by zobaczyć, że niektórzy nawet się tym szczycą.

Ale ad meritum: pytanie użytkownika istotnie dotyczyło DraftSight wersji beta, ale ja przyjąłem, że skoro mówimy o DraftSight, to na myśli mamy jego finalną wersję. Takie podejście wydaje mi się najsensowniejsze. Trąbienie, iż DraftSight nie jest darmowy do zastosowań komercyjnych - to dopiero wywołuje zamęt, a co więcej - sprawia, iż osoby, które w przyszłości chciałyby z niego korzystać, już na etapie wersji beta tracą nim zainteresowanie, niekoniecznie z powodu występujących w nim błędów.
Wątpliwości budzi z pewnością termin "wersja handlowa". Niepotrzebnie, chociaż będzie można - o czym chyba wspomniałem - doposażyć DraftSight w rozwiązania, za które już trzeba będzie zapłacić.

Precyzuję zatem: DOCELOWO DraftSight będzie darmowym i do użytku komercyjnego. Stan obecny - jak w poście Tobixa, innymi słowy wersja beta do użytku komercyjnego nie jest.

Pozdrawiam i podziwiam czujność
Maciej
Maciej CADblog.pl

Postprzez MYCA » sty 25, 2011 15:09

:lol:

DraftSight - DraftScheiss

kliknalem co bylo zaznaczone (jak zwykle super zaprogramowane) i d..a, przestal chodzic...

no comments... :twisted:

@Maciej

ARAS - sciagnales i zainstalowales? Daj znac jak bedziesz mogl cos powiedziec, prosze.

Pozdr. :) tomek
Załączniki
MELDUNG.jpg
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez tobix » sty 25, 2011 15:42

Maciej CADblog.p napisał(a): ...Precyzuję zatem: DOCELOWO DraftSight będzie darmowym i do użytku komercyjnego. Stan obecny - jak w poście Tobixa, innymi słowy wersja beta do użytku komercyjnego nie jest.
Pozdrawiam i podziwiam czujność
...

Otóż będzie albo i nie będzie.
A jak nie będzie???
A nawet jak będzie , to kiedy będzie???
Co do czujności, to pewnie bym nie zwrócił uwagi, ale na skutek takich właśnie wiadomości, że darmowy do użytku komercyjnego, próbowałem sobie zainstalować w firmie i przeczytałem przy okazji umowę licencyjną (lubię czasem przeczytać coś pod czym się "podklikuję" :lol: ), i jakież zdziwienie ŁAŁ.
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez Maciej CADblog.pl » sty 25, 2011 19:51

MYCA, miód na moje serce - zawsze cieszę się, gdy ktoś potwierdza problemy z rejestracją, co z początku budziło w DS wątpliwości. Co ciekawe, Beta II powinna rejestrować się bez większych problemów, ale...
http://www.cadblog.pl/konkurs_DraftSigh ... ew_V02.pdf
To otrzymałem od DS jako podpowiedź w przypadku problemów z rejestracją. Może pomoże.
ARAS - pobrałem, jeszcze nie instalowałem. Temat będę drożył, bo wydaje się ciekawy. "Prosić" nie trzeba. Czy dobrze wyczuwam złośliwość? Szkoda...

Tobix: będzie, chociaż "będzie albo i nie będzie" może też ma sens. W DS SolidWorks sporo się w tej chwili zmienia, ale nie sądzę, żeby zmieniali strategię odnośnie produktu tuż przed jego oficjalnym finalnym releasem. Jak chyba wspomniałem, ma być dostępny w tym samym czasie, co wersja Linuxowa. Czyli w ciągu trzech miesięcy. Zresztą kwiecień pojawia się w kilku miejscach w sieci, jako przypuszczalny termin udostępnienia wersji finalnej/handlowej.
Darmową wersję do zastosowań komercyjnych będzie można doposażyć w odpłatne nakładki zwiększające jej funkcjonalność, opracowywane zresztą tak przez "draftsightową społeczność", jak i firmę zaangażowaną bezpośrednio w opracowanie tego produktu, we współpracy z DS SW, czyli z http://www.graebert.com. Przy okazji - podejrzyjcie http://www.graebertmarket.com/.
Za
jakież zdziwienie ŁAŁ
przepraszam. Z rozmów z DS wynika, że za komercyjne użycie beta wersji do nikogo strzelać nie będą. Swoją drogą... na tym etapie ona jeszcze za specjalnie do komercyjnego użytku się nie nadaje.
Instalowałeś w firmie Solid Edge 2D Drafting? Czy zależy Ci bardziej na środowisku zbliżonym do AutoCAD'a? W przypadku 2D Drafting wątpliwości licencyjnych nie ma...

Pozdrawiam
Maciej
Maciej CADblog.pl

Postprzez MYCA » sty 25, 2011 20:02

:D Witam,

Maciej CADblog.pl napisał(a):To otrzymałem od DS jako podpowiedź w przypadku problemów z rejestracją. Może pomoże.

ja tez (kumple niemiaszki...) dostalem odpowiedz:

The Request "30 days trail expired-Activation" has been processed by Dassault Systemes Support Team. Answer is the following one:

Hi,

Thank you for contacting Dassault Systems DraftSight Technical Support.

When you activate the DraftSight Copy providing your E-mail address, a request is created in our servers that will generate automatically an E-mail containing a link, and that you should receive in the E-mail address you provided. This E-mail contains a link, that you should click, and only after doing it your DraftSight Copy will be activated.
According to the information provided by you, it seems that the registration process is not completed.
We suggest you to please try activating again by specifying some other email-address (may be a new e-mail-address). Also, to complete the Activation Process, make sure that you click the link received in the E-mail address provided by you.

Additionally, to help you with the Activation Process, and with any problem you come across, please visit the DraftSight Community, and go through the Blog Post "Installation and Activation Guide" (https://swym.3ds.com/#post:1291). At the end of the Post you will find a PDF file called "Activation_Guide_V04" that describes the Activation Process.

Hope this helps!

Regards,
Ravi Ranglani
DraftSight Technical Support Team
Dassault Systems | http://www.3ds.com

Please reply to this email to send us a more detailed scenario and more information related to your hardware/OS configuration.

Kind Regards,
Dassault Systèmes Technical Support

Maciej CADblog.pl napisał(a): Czy dobrze wyczuwam złośliwość? Szkoda...

ZLE , to tylko z grzecznosci i szacunku... Czekam na ew. wyniki testow - tam jest tyle namulone, ze mam pewne objekcje.

------------------

MYCA

Postprzez tobix » sty 25, 2011 20:15

Maciej CADblog.pl napisał(a):... Czyli w ciągu trzech miesięcy. Zresztą kwiecień pojawia się w kilku miejscach w sieci, jako przypuszczalny termin udostępnienia wersji finalnej/handlowej.
...
Za
jakież zdziwienie ŁAŁ
przepraszam. Z rozmów z DS wynika, że za komercyjne użycie beta wersji do nikogo strzelać nie będą...
A przewidywana wersja pre-release? Coś mało czasu na wypuszczenie 2 wersji pre- i handlowej.
Jak nie chcę strzelać , to mogli napisać w licencji, że do użytku komercyjnego na własne ryzyko.
Faktem jest, że słabo widzę kolejny produkt taki jak wspomniany 2d Drafting.
Odpowiadając na pytanie - w firmie poszedłem w ZWCADa - jakoś użyteczność szkicowników z aplikacji 3d jako samodzielnych aplikacji do mnie nie przemawia. Szczególnie teraz - kiedy AC (ZWCAD zresztą też) mają więzy i jakąś tam parametryczność. Tego mi brakowało w aplikacjach 2d - czasem trzeba było się mocno nakombinować jak coś zrobić i całkiem niepotrzebnie.
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez Maciej CADblog.pl » sty 25, 2011 22:11

Do MYCA: dzięki, myślałem, że podpadłem, a "na złodzieju czapka gore", chociaż może tego nie rozwijajmy :)
Namulone - to mało powiedziane. Kilka wersji instalacyjnych, masa dokumentacji, ale podobno sam proces instalacji i uruchomienia ma trwać ok. godziny, może działać lokalnie - nawet bez dostępu do sieci zewnętrznej i ma dać się spokojnie integrować z rozwiązaniami klasy DraftSight, 2D Drafting etc. Czyli chyba faktycznie możliwe byłoby zainstalowanie w firmie systemów bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z licencją... Jeszcze jakby wszystko sprawnie śmigało na Linuxie...

Do Tobix: I tutaj właśnie jest ten obszar, w którym producenci odpłatnego 2D mogą nadal czuć się pewnie. Wydajemy (na zakup licencji) stosunkowo niewiele, możemy cieszyć się wsparciem, serwisem, aktualizacjami, dokumentacją etc.
I uwaga: mam info z tzw. pierwszej ręki: DraftSight będzie za darmo, nawet dla firm, do użytku komercyjnego. Kiedy? Pewnie w kwietniu. Dlaczego teraz nie jest? Bo chcą w ten sposób uwolnić się/zabezpieczyć przed odpowiedzialnością za błędy wynikające z niedopracowania oprogramowania na tym etapie rozwoju. Aaron Kelly powiedział, że pytania o licencję są chyba jednym z najczęściej zadawanych przez użytkowników z całego świata, i że tutaj jednak popełnili błąd. Zabrakło precyzji.
Domyślam się, że kolejnym jest - mimo zapewnień "centrali" - pytanie o problemy z rejestracją :).
Porównując jednak "filozofię" DraftSight z Solid Edge 2D, wydaje się, iż SW chce iść o krok dalej. Użytkownicy mają mieć zapewnione wsparcie. Może się jednak okazać - i tutaj znowu niestety brak precyzji z mojej strony - iż pod pojęciem wsparcia kryć się będzie społeczność DraftSight. Z drugiej strony resellerzy "burzyli się", gdy otrzymali informację, iż to oni mają być odpowiedzialni za udzielanie wsparcia użytkownikom darmowego DraftSighta. Jak to będzie wyglądać w praktyce, pewnie będziemy mieli okazję przekonać się niebawem...

Acha, jeszcze jedno: zapytałem co w sytuacji, gdy użytkownicy jednak zdecydowali się (np. na skutek wprowadzenia w błąd przeze mnie) na wykorzystanie wersji beta do celów komercyjnych. Odpowiedź brzmi: nie grożą im żadne konsekwencje ze strony DS. Zapis mógł po prostu brzmieć inaczej:
mogli napisać w licencji, że do użytku komercyjnego na własne ryzyko
. :) Nic dodać, nic ująć...

Pzdr
Maciej
Maciej CADblog.pl

Postprzez rajmund24 » sty 28, 2011 22:18

Dla osób zainteresowanych tanim i dobrym cad ViaCAD lub SharkCAD znalazłem dodatkowe linki obrazujące prace:

o manipulowaniem złożenia z kilku z kilku części:

http://www.csi-concepts.com/Demo/SharkF ... rNudge.mov

oraz o renderingu w sharkcad i wkrótce w viacad za 250USD :))) :

http://www.csi-concepts.com/Demo/videos ... Render.mp4

http://www.youtube.com/watch?v=HPFbjnZF ... _embedded#
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez tinserwis » maja 10, 2012 10:44

Może warto przyjrzeć się nowemu GstarCAD 2012.
http://www.youtube.com/playlist?list=PL9C4FD09828D77189&feature=plcp
tinserwis

Postprzez tinserwis » maja 10, 2012 10:53

http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... ature=plcp
będzie więcej filmów w wersji 2012 programu.
tinserwis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD