_

Jaki system CAD+CAM

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Jaki system CAD+CAM

Postprzez Rerg » sty 17, 2014 18:44

Hej, może panią wezmę w obronę, bo się wszyscy rzucili jak wilki (nawet mi się zrymowało) :) . Powiem może z drugiej strony, że abstrahując, kto pisze, zachwalając jakiś produkt czy firmę, to w końcu ja jako właściciel firmy, sam decyduję i podejmuję co i gdzie kupię, bo w końcu kto, jak nie sam, najlepiej zadbam o swoje pieniądze/interesy. Więc na mnie takie wpisy nie działają i nie powodują, że się od razu rzucam z kupnem, tylko szukam kontrofert, sprawdzam, negocjuję, itp. Więc ta pani, jeśli nawet jest resellerką/dystrybutorką, a wszystko na to wskazuje, to jakieś wielkiego grzechu nie popełniła, bo liczy na mądrość inżynierów, którzy prowadzą swoje firmy. Więc nie ma co krzyczeć huzia na Józia. A że poleca własna firmę (albo firmę w której pracuje) to chyba normalne. Pozdrawiam, :)
Rerg

Postprzez kojacek » sty 19, 2014 12:30

Rerg napisał(a):Hej, może panią wezmę w obronę, bo się wszyscy rzucili jak wilki (nawet mi się zrymowało) :) . Powiem może z drugiej strony, że abstrahując, kto pisze, zachwalając jakiś produkt czy firmę, to w końcu ja jako właściciel firmy, sam decyduję i podejmuję co i gdzie kupię, bo w końcu kto, jak nie sam, najlepiej zadbam o swoje pieniądze/interesy. Więc na mnie takie wpisy nie działają i nie powodują, że się od razu rzucam z kupnem, tylko szukam kontrofert, sprawdzam, negocjuję, itp. Więc ta pani, jeśli nawet jest resellerką/dystrybutorką, a wszystko na to wskazuje, to jakieś wielkiego grzechu nie popełniła, bo liczy na mądrość inżynierów, którzy prowadzą swoje firmy. Więc nie ma co krzyczeć huzia na Józia. A że poleca własna firmę (albo firmę w której pracuje) to chyba normalne. Pozdrawiam, :)

Odróżnijmy zwykłą codzienną normalną i uczciwą pracę, od nachalnego i nie ukrywajmy, nieco kłopotliwego pod względem moralnym, wprowadzania w błąd w celach handlowych. Tworzenie niby to obiektywnej (szukałem ale tylko to znalazłem) dyskusji (w rzeczywistości nieprawdziwej) w celach ogólnie ujmując, marketingowych, jest znane i szczerze powiedziawszy ograne. Nie jest wielkim grzechem, nie jest też zakazane, niemniej chluby przynosić nie powinno. To takie dziadostwo nieco.
kojacek
kojacek

Postprzez Rerg » sty 19, 2014 12:50

kojacek napisał(a):
Rerg napisał(a):Hej, może panią wezmę w obronę, bo się wszyscy rzucili jak wilki (nawet mi się zrymowało) :) . Powiem może z drugiej strony, że abstrahując, kto pisze, zachwalając jakiś produkt czy firmę, to w końcu ja jako właściciel firmy, sam decyduję i podejmuję co i gdzie kupię, bo w końcu kto, jak nie sam, najlepiej zadbam o swoje pieniądze/interesy. Więc na mnie takie wpisy nie działają i nie powodują, że się od razu rzucam z kupnem, tylko szukam kontrofert, sprawdzam, negocjuję, itp. Więc ta pani, jeśli nawet jest resellerką/dystrybutorką, a wszystko na to wskazuje, to jakieś wielkiego grzechu nie popełniła, bo liczy na mądrość inżynierów, którzy prowadzą swoje firmy. Więc nie ma co krzyczeć huzia na Józia. A że poleca własna firmę (albo firmę w której pracuje) to chyba normalne. Pozdrawiam, :)

Odróżnijmy zwykłą codzienną normalną i uczciwą pracę, od nachalnego i nie ukrywajmy, nieco kłopotliwego pod względem moralnym, wprowadzania w błąd w celach handlowych. Tworzenie niby to obiektywnej (szukałem ale tylko to znalazłem) dyskusji (w rzeczywistości nieprawdziwej) w celach ogólnie ujmując, marketingowych, jest znane i szczerze powiedziawszy ograne. Nie jest wielkim grzechem, nie jest też zakazane, niemniej chluby przynosić nie powinno. To takie dziadostwo nieco.
kojacek

Chyba czytaliśmy różne wpisy, bo ja nie doszukałem się w wpisie tej dziewczyny nachalności, nieuczciwości, itp. A w twoim wpisie, a i owszem. Wyolbrzymiłeś jej „grzechy” maksymalnie, aby wyszło na twoje. A ja dalej wierzę w „madrość” ludzi prowadzących firmy, o czym pisałem wcześniej.
Rerg

Postprzez rajmund24 » sty 24, 2014 20:56

ST43 napisał(a):
Jakie konfiguracje polecilibyście ?

Osobiście byłbym za parą SolidWorks (przejrzystość, elastyczność, modułowość, prostota) + SolidCAM (bezpośrednia integracja z SW, prostota)... ech tylko ta cena.

Poszukaj w internecie, bo programów CAM do Solidworksa jest wiele, pamiętaj jednak, że wszystkie będą drogie.
Jak podzwonisz po różnych firmach sprzedających CAM, to może się okazać, ze mają CAM`y bezpośrednio działające w Solidworksie, ale ich nie promują.

P.S.
Osobiście jestem zwolennikiem oddzielnych programów CAD i CAM, chyba że działasz w jakiś korporacjach...
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez ST43 » lut 12, 2014 10:10

Nie ma mowy o korporacji :)

A jaki wg Ciebie system był by godny uwagi i dlaczego ?
ST43

Postprzez Maciej Karlic » mar 04, 2016 14:46

Witajcie,

widząc, że marketing szeptany nie działa - a raczej działa, ale na nerwy... pozwolę sobie wprost pokierować zainteresowanych systemami CAD/CAM, typu SOLIDWORKS i SOLIDCAM do DPS Software :)

A teraz całkiem serio:
1. Myślę, że w Europie zdecydowanie najpopularniejszy CAM "pod" SOLIDWORKS, to właśnie SOLIDCAM.
2. Jest obecny na polskim rynku od lat, sporo wdrożeń, doświadczenie, wsparcie techniczne, etc.
3. Rozbudowany i elastyczny ze względu na budowę modułową - frezowanie do 5 osi, zaawansowane toczenie, symulacja maszynowa, obsługa sondy, etc.

Historycznie zajmowaliśmy się też HSMWorks, ale został kupiony przez Autodesk, który jak wiadomo dla SOLIDWORKSa jest raczej konkurencją niż partnerem.

Natomiast do drewna zdecydowanie polecam AlphaCAM.

Zainteresowanych prezentacją, możliwościami, cenami, etc. zapraszam do kontaktu poprzez www:
http://www.dps-software.pl/kontakt/

Maciej
Maciej Karlic

Postprzez inzmechanik » wrz 02, 2016 14:04

Jeżeli macie czas, możecie potestować kilka konfiguracji, podzwonić po sprzedawcach i samemu dokonać decyzji. Albo zaprosić przedstawicieli na spotkania i prezentacje. Ogólnie też niektóre systemy CAD lepiej radzą sobie w danych branżach więc warto byłoby napisać czym zajmuje się Twoja firma :)
inzmechanik

Postprzez Remal » paź 13, 2016 14:48

O! Tutaj skrypt nawet trafił z wypowiedzią :) A tak na poważnie, to nie może tego bota nikt od 2 dni zbanować?
Remal

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD