_

jakie szkolenia CAD

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

jakie szkolenia CAD

Postprzez Bface » lut 23, 2010 00:17

witam wszystkich
od jakiegoś czasu poszukuję profesjonalnych szkoleń Cad'oskich, przejrzałem oferty kilka firm organizujących tego typu imprezy, wybrałem dwie, które mnie zainteresowały i prosiłbym o radę i pomoc w wyborze tej odpowiedniej, może macie już jakieś doświadczenie. dodam, że interesują mnie szkolenia z takich programów jak AutoCad Civil 3d i AutoCad Map 3d.
Pierwszą z nich jest dość znana firma Procad, drugą Cadexpert-jak dla mnie mniej znana chociaż mają bardzo bogatą ofertę szkoleń. w Porcadzie szkolenia z każdego z programów odbywają się w dwoch stopniach I i II, w Cadexpert szkolenie z Atocad Map rownież odbywa się w dwóch etapach natomiast z civila podzielone zostały na moduły: architektoniczny sieciowy i drogowy-każdy z nich to oczywiście oddzielne szkolenie(mój moduł to modul drogowy). każdy stopień w procadzie to 22 godziny kursu przez trzy dni, w cadexpert to 18 godz, przy czym oferta Procadu jest znacznie tańsza, ale jak to sie ma do merytoryczności szkoleń i profesjonalizmu szkoleniowców nie wiem. Czy jesteście w stanie wskazać mi jednoznacznie, która z ofert będzie "atrakcyjniejsza"?
pozdrawiam
Bface

Re: jakie szkolenia CAD

Postprzez qbi » lut 23, 2010 13:09

Witam.,
W przypadku Civil - moim zdaniem lepiej jest odpuścić sobie szkolenie zewnętrzne - przynajmniej w tej chwili . Niestety poziom szkoleń z jednej z tych firm jest baaardzo słaby. Uczestniczyłem w szkoleniu "moduł sieciowy": przez 22 godziny prowadzący omówił lakonicznie podstawowe polecenia, zbudowaliśmy model 3d terenu (jest w tutkach) zrobiliśmy wykop i trasowanie (tutki), plus miał kłopoty (tego w tutkach nie było - sami znaleźliśmy rozwiązanie ) z importowaniem danych geodezyjnych do programu. Po 22 godzinach umieliśmy tyle co po 1 dniu z F1 (help) do CIVILA. W mojej opinii (szkoliłem się i szkole sam ludzi) na CIVIL'u, w Polsce mało kto się dobrze zna i szkoda czasu i pieniędzy na to szkolenie. 8)
Jakub Pekala
www.aiotech.pl
Rozwiązania dla projektantów
Szkolenia i Wdrożenia REVIT, NAVISWORKS
qbi

Re: jakie szkolenia CAD

Postprzez GregoryKi » sty 12, 2017 21:11

Ogólnie słyszałem, że firma informatyczna robi dobre szkolenia dla konstruktorów i projektantów ale na ZwCad, jak ktoś ma zamiar na nich pracować to można zawsze sprawdzić.
GregoryKi

Powrót do Forum CAD