_

[Catia] Jednostronnie widoczne powierzchnie

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

[Catia] Jednostronnie widoczne powierzchnie

Postprzez Dawas » sie 04, 2019 21:06

Kłaniam się wszystkim użytkownikom.

Borykam się z dość upierdliwym problemem, którego rozwiązanie jest najwyraźniej tak oczywiste, że nikt w całym internecie go nawet nie przedstawił (przysięgam, szukałem w trzech znanych mi językach) :lol:

Otóż tworząc w Catii jakąkolwiek powierzchnię (a nawet importując jakiś plik IGES), jest ona widoczna tylko z jednej strony. Obracając wokół osi równoległej do ekranu o 180 stopni płaszczyzna robi się przezroczysta i widać jedynie jej kontur. Do szału mnie to doprowadza a niestety w powierzchniach jestem zielony.

W każdym tutorialu jaki przeglądam, nawet w przeklętej książce z której się uczę wszyscy tworzą od razu dwustronne powierzchnie a ja nie mogę.

Uprzejmie proszę o pomoc.
Dawas

Re: [Catia] Jednostronnie widoczne powierzchnie

Postprzez Dawas » sie 05, 2019 11:37

Udalo mi się znaleźć rozwiązanie (a właściwie @rotulador z wykopu mi je znalazł) więc dla potomnych zostawiam.

W Options -> Display -> Performance należy odhaczyć w polu "Enable back face culling" opcję "For standalone faces".

Temat do zamknięcia.
Dawas

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących