_

jezyki? jak to jest z tym w pracy?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

jezyki? jak to jest z tym w pracy?

Postprzez 9toml » maja 29, 2008 21:51

Witam wszystkich.

Chcialem sie dowiedziec jak to jest z tymi jezykami w pracy.. czy lepiej umieć jeden jezyk biegle czy np jeden na poziomie sredniozaawansowanym a drugi podstawowym.

Pytam bo jestem w trakcie kursu fce i zastanawiam sie czy pozniej dalej kontynuowac nauke angielskiego zeby osiagnac jakis fajny poziom czy moze zaczac sie uczyc np niemieckiego (slyszalem ze trudny jezyk) Jestem studentem 3 roku Mechaniki i Budowy Maszyn wiec przyjmijmy ze zotaly mi dwa lata na nauke - zastanawiam sie czy jest sens zaczynac nauke jakiegos innego jezyka od podstaw. Czy moze jeszcze jakies inne jezyki poza niemieckim i angielskim wchodzą w gre w tej branzy?

z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam
9toml

Re: jezyki? jak to jest z tym w pracy?

Postprzez dar » maja 29, 2008 23:23

9toml napisał(a):Witam wszystkich.

Chcialem sie dowiedziec jak to jest z tymi jezykami w pracy.. czy lepiej umieć jeden jezyk biegle czy np jeden na poziomie sredniozaawansowanym a drugi podstawowym.

Pytam bo jestem w trakcie kursu fce i zastanawiam sie czy pozniej dalej kontynuowac nauke angielskiego zeby osiagnac jakis fajny poziom czy moze zaczac sie uczyc np niemieckiego (slyszalem ze trudny jezyk) Jestem studentem 3 roku Mechaniki i Budowy Maszyn wiec przyjmijmy ze zotaly mi dwa lata na nauke - zastanawiam sie czy jest sens zaczynac nauke jakiegos innego jezyka od podstaw. Czy moze jeszcze jakies inne jezyki poza niemieckim i angielskim wchodzą w gre w tej branzy?

z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam

W zasadzie najważniejszy jest angielski, czy w UK, Skandynawii czy Holandii po angielsku dogadasz się zawsze. W większości duzych firm językiem obowiązującym jest angielski. No chyba że planujesz wyjechać do niemiec lub w niemieckiej firmie pracować , to tu przydaje się język niemiecki.
dar

Postprzez killer_on_the _road » cze 11, 2008 17:57

mnie sie wydaje, ze powyzej FCE to nie ma sensu, jeśli chodzi o inżyniera...i tak zawsze na rozmowach sprawdzają, czy jesteś w stanie się dogadać, a do tego wcale Ci niepotrzebny CAE ;-)

juz lepiej sie pouczyć niemieckiego, bo czesto sa ogloszenia dla inzynierow z niemieckim no i jest tu mniejsza konkurencja, bo zdecydowanie mneij osob go umie :)
killer_on_the _road

Postprzez d7d » cze 15, 2008 00:44

killer_on_the _road - zgadzam się z Tobą. W Niemczech i niemieckojęzycznych krajach jest mnóstwo ofert pracy i mają problemy ze znalezieniem ludzi, płace w ten sposób rosną i robi się coraz ciekawiej tam.

Angielski jak napisął DAR to podstawa, ale dobrze znać niemiecki.

Ja nie znam żadnego języka :( I mam z tym problemy, w zachodnich firmach nie mam czego szukać, tylko polskie pozostają. Chociaz powoli się to zmienia (tyle ludzi wyjechało do UK, że firmy w kraju zaczynają przyjmować nawet bez języka :) ).
--
Świńska grypa i niebezpieczne szczepionki

http://grypa666.wordpress.com

stopcenzurze.wikidot.com - petycja !
d7d

Postprzez Domin19 » cze 23, 2008 23:24

Ja dopiero zamierzam rozpocząć studia na tym kierunku. Na maturze zdawałem j. rosyjski i mam wiekszy do niego poloty niż np. do angielskiego z którym nigdy nie miałem problemów. Myślicie, że warto kontynuować naukę rosyjskiego, czy raczej angielski to mus w dzisiejszych czasach?
Domin19

Postprzez dar » cze 24, 2008 06:54

Domin19 napisał(a):Ja dopiero zamierzam rozpocząć studia na tym kierunku. Na maturze zdawałem j. rosyjski i mam wiekszy do niego poloty niż np. do angielskiego z którym nigdy nie miałem problemów. Myślicie, że warto kontynuować naukę rosyjskiego, czy raczej angielski to mus w dzisiejszych czasach?

Angielski to mus dzisiaj( jeśli się chce pracować w zachodnich firmach), inny język jest dodatkową zaletą.
dar

Postprzez d7d » cze 28, 2008 19:12

Domin19 napisał(a):Ja dopiero zamierzam rozpocząć studia na tym kierunku. Na maturze zdawałem j. rosyjski i mam wiekszy do niego poloty niż np. do angielskiego z którym nigdy nie miałem problemów. Myślicie, że warto kontynuować naukę rosyjskiego, czy raczej angielski to mus w dzisiejszych czasach?

Jak trafisz do polsko-rosyjskiej firmy to bedą cie nosić na rękach, bo trudno jest znaleźć inżyniera znającego rosyjski. Niewiele osób obecnie się uczy tego języka.
--
Świńska grypa i niebezpieczne szczepionki

http://grypa666.wordpress.com

stopcenzurze.wikidot.com - petycja !
d7d

Powrót do Off topic