_

Koło zębate

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Koło zębate

Postprzez masza778 » sty 15, 2015 19:44

Witam wszystkich.
Mam problem z narysowaniem koła zębatego, jest to praca domowa. Rysunek ma być wykonany na kartce A4. Ma wyglądać podobnie jak w załączniku.

Dane są następujące..
Moduł m - 4
Liczba zębów z - 26
grubość ścianki tarczy - 20
do-średnica otworu w piaście koła - 25
Szerokość koła - 30
Średnica zewnętrzna piasty - 50

Do tego ma być narysowana tabelka " Dane charakterystyczne " w prawym górnym rogu kartki.

Z Góry dziękuję za pomoc i liczę na szybką odpowiedź :)
Załączniki
grafika-inynierska-73-638 (1).jpg
masza778

Re: Koło zębate

Postprzez LukaszPK » sty 15, 2015 20:02

Ale z czym masz problem i czego oczekujesz? Jeśli nie potrafisz narysować takiego banalnego rysunku to zrezygnuj ze szkoły o tym profilu? Po co się masz męczyć? Jesli jednak myślisz poważniej to zrób coś, wrzuć na forum a ktoś Ci pomoże z tym z czym nie radzisz sobie.
LukaszPK

Postprzez masza778 » sty 15, 2015 20:09

Nie było mnie na lekcjach podczas omawiania tego tematu, dodam że mam dopiero 16 lat i dla mnie to wszystko jest nowe :? .
Chodzi mi mianowicie o to żeby narysować przekrój tego koła zębatego o podanych wyżej wymiarach, muszę umieścić go na kartce i zanieść do sprawdzenia. Jak wgl. ten przekrój ma wyglądać ? gdzie te wymiary mają być ? Jak to narysować ?
masza778

Postprzez LukaszPK » sty 15, 2015 20:30

Zacznij od tego, żeby zajrzeć do książki z rysunku technicznego. Później zapoznaj się z terminami co to przekrój itd.

http://edu.oeiizk.waw.pl/~piotr.podlask ... ekroj.html

Nic nie da jak ktoś zrobi to za Ciebie. A na rysunku praktycznie masz już wszysto co potrzebujesz.
LukaszPK

Postprzez masza778 » sty 15, 2015 20:31

Dziękuję za pomoc :wink:
masza778

Postprzez Lucek Mostowiak » sty 16, 2015 08:03

LukaszPK napisał(a):Ale z czym masz problem i czego oczekujesz? Jeśli nie potrafisz narysować takiego banalnego rysunku to zrezygnuj ze szkoły o tym profilu? Po co się masz męczyć? Jesli jednak myślisz poważniej to zrób coś, wrzuć na forum a ktoś Ci pomoże z tym z czym nie radzisz sobie.

Czy Ty musisz już od razu kogoś zrażać do tematu ? :)
Chłopak chce coś zrobić i w dodatku ma dopiero 16 lat .

masza778 wrzuć cokolwiek na początek co zrobiłeś a dalej będziemy radzić
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez LukaszPK » sty 16, 2015 10:15

Lucek nikogo nie staram się zrazić, ale jeśli widzę, że ktoś tak zadał pytanie, żeby znaleźć głupiego co mu to zrobi to jest to wkurzające, fustrujące i bezczelne... A jak na razie mimo mojego bezczelnego tonu tylko ja posłałem mu jakiegoś linka na poziomie szkoły średniej dla kilku definicji. Jak wróci to pomogę więcej.

P.S. Lucek, a kto ich będzie krytykował jak nie ja? :D Rodzice nie mogą, bo nowoczesne wychowanie zabrania krytyki, w szkole nie można bo to już podlega pod znęcanie, a sami to już kompletnie nie są samokrytyczni :D Kurde, kiedyś to profesor jak widział, że ma "barana" przy tablicy to kazał mu odpowiadać z szafy :D Każdy się śmiał i było ok, a dzisiaj nie można nawet zwrócić uwagi :D
LukaszPK

Postprzez LukaszPK » sty 16, 2015 10:29

EDIT...
LukaszPK

Postprzez kola_zebate » sty 25, 2018 15:47

Produkcja kół zębatych prostych i śrubowych: http://www.ergest.pl/pl/oferta.html
kola_zebate

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących