_

Komputer do CAD 3D do 3500 zł

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Re: Komputer do CAD 3D do 3500 zł

Postprzez dominik_kowal » sie 07, 2018 19:22

Dla zainteresowanych - wybrałem zestaw:

Procesor I3-8350K - 680zł Allegro z wysyłką
Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO 80 zł Morele
Płyta główna ASRock Z370 PRO4 440 zł Morele
Zasilacz Corsair VS 550W 127 zł Morele
Dysk SSD GOODRAM 120GB 2,5'' SATA SSD CX300 125 zł X-KOM
Dysk HDD Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM 165 zł X-KOM
Pamięć RAM DDR4 GOODRAM 4GB 2800MHz IRDM X Black CL16 175 zł X-KOM
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 121 zł Morele
Monitor HP 22" 1650x1050 100 zł używka, OLX
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM 439 zł Morele

Na tę chwilę zezygnowałem z dodatkowych 4GB RAMu i karty graficznej.
Jak widać udało mi się kupić całkiem porządny zestaw za 2450 zł.
Gdyby pozostało mi trochę więcej czasu do ukończenia studiów, zainstalowałbym studencką wersję Windowsa oszczędzając 4 stówki.

Nie robiłem żadnych zaawansowanych testów, więc mogę jedynie opowiedzieć o subiektywnych wrażeniach z codziennego użytkowania - jestem bardzo zadowolony!

CATIA, CREO i INVENTOR 2018 chodzą bez zarzutu. Praca ze złożeniami, modelowanie czy tworzenie dokumentacji odbywa się generalnie bez zacięć i bardzo płynnie. Pracowałem nad projektami studenckimi, natomiast nie chodziło o podnośnik nożycowy, tylko projekty całych maszyn typu: maszyna do owijania folią, wiertarka kolumnowa czy hydrauliczny wózek widłowy.

Dla zainteresowanych nie tylko CADem - jak dotąd RAMu mogło mi brakować tylko w przypadku zasobożernych gier np. Far Cry 4, chociaż pewnie główną rolę odgrywa tutaj brak karty graficznej. Poza tym 4GB na razie wystarczają i myślę że w perspektywie następnych 1-2 lat nic się w tej kwestii nie zmieni.
Counter Strike Source oraz mniej wymagające graficznie gry chodzą bez zarzutu.

Jeżeli chodzi o chłodzenie to rzeczywiście bardzo ciężko było zamontować Spartan'a, natomiast spisuje się bardzo dobrze - nie zauważyłem, żeby temperatury przekroczyły 50°.

Na razie nie robiłem OC.

Brakowało mi takiej możliwości przed zakupem, więc gdyby ktoś chciał przetestować coś na moim zestawie np. jak szybko Inventor przerobi wielkiego stp'a w wersję .iam to piszcie na PW.
dominik_kowal

Poprzednia strona

Powrót do Hardware