_

Komputer do CAD-a i programów 3D

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Komputer do CAD-a i programów 3D

Postprzez lesniczy » kwi 21, 2015 18:28

Witam,
Planuję kupno nowego komputera do pracowni do obsługi cada, wizualizacji (architektura), programów do 3d i renderowania. Budżet ograniczyłem do 7000 zł (+-1000) z monitorem. Czy możecie mi polecić jakąś ciekawą konfigurację? Pozdrawiam serdecznie.
Michał
lesniczy

Re: Komputer do CAD-a i programów 3D

Postprzez velaskez » kwi 21, 2015 19:13

lesniczy napisał(a):Witam,
Planuję kupno nowego komputera do pracowni do obsługi cada, wizualizacji (architektura), programów do 3d i renderowania. Budżet ograniczyłem do 7000 zł (+-1000) z monitorem. Czy możecie mi polecić jakąś ciekawą konfigurację? Pozdrawiam serdecznie.
Michał

Jak do pracowni to ja bym podniósł telefon i zadzwonił do przedstawiciela HP/Della/Lenovo z prośbą o ofertę na stacje roboczą. Składaka za 6k+ PLN kupisz mocarnego, ale jak się coś zepsuje to zostajesz z tym sam. Przy stacji roboczej będziesz miał gwarancję (nawet 5 letnią). Jak się coś dzieje, przyjeżdża Pan, i po problemie.
velaskez

Postprzez topinż » kwi 21, 2015 20:55

velaskez napisał(a):kładaka za 6k+ PLN kupisz mocarnego, ale jak się coś zepsuje to zostajesz z tym sam. Przy stacji roboczej będziesz miał gwarancję (nawet 5 letnią). Jak się coś dzieje, przyjeżdża Pan, i po problemie.

A to tak bardziej z doświadczenia, czy z "szczerych chęci"???
Ja osobiście znam z jednego i drugiego.
Jedną stację kupiłem firmową i po roku nie mogłem się doprosić wykonania usługi objętej gwarancją przez 2 miesiące.
W przypadku stacji podobnej co do parametrów i o 30% tańszej sprawa podobnej usterki załatwiona była w ciągi 3 dni.
Jeśli już to Lenovo. Dell i HP czują się potentatami (znam z resztą te firmy ze współpracy) i aktualnie mają w dooopie klienta. A na pewno już klienta polskiego.
topinż

Postprzez velaskez » kwi 22, 2015 00:30

Z doświadczenia. Z serwisem Lenovo i Della nie miałem problemów.
Znajomy w pracy ostatnio wziął sobie Fujitsu Celsius. Tu co do serwisu na razie się nie wypowiem, ale muszę stwierdzić, że ofertę mają sporo tańszą.
velaskez

Postprzez infinitywaves » maja 10, 2015 03:56

topinż napisał(a):A to tak bardziej z doświadczenia, czy z "szczerych chęci"??? ...
;-p bravo! hyhy co racja to prawda, czasem nie wiem co ludzie tutaj wypisują, przepraszam kolego Velaskez ale ja również nie wiem co miałeś na myśli... nawet pisząc:
Velaskez napisał(a):Znajomy w pracy ostatnio wziął sobie Fujitsu Celsius. Tu co do serwisu na razie się nie wypowiem, ale muszę stwierdzić, że ofertę mają sporo tańszą.
ale jaki model? Jakie programy? jak skomplikowane modele? jak to pracuje?

lesniczy napisał(a): ...obsługi cada, wizualizacji (architektura), programów do 3d i renderowania...
Czy potrafisz to sprecyzować? Chodzi o to że CAD pociągnie każdy w miarę rozsądny zestaw natomiast sposobów renderowania mamy obecnie kilka (CPU, CPU +GPU, GPU, Real time itd...). Nie można... (wróć) ...nie powinno się ;-p np. wejść do biura i od drzwi zapytać: "przepraszam po ile dom" ;-]

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Powrót do Hardware