_

Konstrukcja form wtryskowych - dla chętnych

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Konstrukcja form wtryskowych - dla chętnych

Postprzez sqb » cze 05, 2017 20:23

Witam,

Jakiś czas temu ukończyłem KFW i szczerze muszę przyznać, że to studia dla tych co cokolwiek wiedzą o tej dziedzinie, a najlepiej z niewielkim doświadczeniem w budowie form (konstruktor, narzędziowiec, technolog). Dla "świeżaków" i doświadczonych w branży, raczej mało wnoszące studia, malo doświadczony niewiele zrozumie, dla doświadczonego to banały. Poza tym po zmianie rozpoczęcia studiów na luty, odwróciły się trochę semestry i nauka jest chaotyczna (najpierw są przedmioty bardziej "praktyczne, w drugim semestrze więcej teorii).
CAD i symulacja bardzo okrojona ale to przez malą ilosc czasu.
Ciekawe sa zajecia z tzw. praktyczengo życia, oraz bardziej praktyczne przedmioty na których pokazywane są poszczegolne etapy budowy formy.
Ogolnie studia ciekawe ale za krotkie i za malo praktyki.

Pozd
sqb

Postprzez karoln » cze 06, 2017 19:16

sqb napisał(a):Witam,

Jakiś czas temu ukończyłem KFW i szczerze muszę przyznać, że to studia dla tych co cokolwiek wiedzą o tej dziedzinie, a najlepiej z niewielkim doświadczeniem w budowie form (konstruktor, narzędziowiec, technolog). Dla "świeżaków" i doświadczonych w branży, raczej mało wnoszące studia, malo doświadczony niewiele zrozumie, dla doświadczonego to banały. Poza tym po zmianie rozpoczęcia studiów na luty, odwróciły się trochę semestry i nauka jest chaotyczna (najpierw są przedmioty bardziej "praktyczne, w drugim semestrze więcej teorii).
CAD i symulacja bardzo okrojona ale to przez malą ilosc czasu.
Ciekawe sa zajecia z tzw. praktyczengo życia, oraz bardziej praktyczne przedmioty na których pokazywane są poszczegolne etapy budowy formy.
Ogolnie studia ciekawe ale za krotkie i za malo praktyki.

Pozd

Kolego, a jaki masz staż pracy jako konstruktor form? Moi koledzy z kilkunastoletnim doświadczeniem w konstrukcji byli na tych studiach i raczej polecali na zasadzie "skoro pracodawca płaci to warto iść" :) Więc tak jak piszesz, dla nich to były banały. Sam się zastanawiam nad tymi studiami bo mam dopiero kilkadziesiąt form za sobą więc jakieś doświadczenie jest i nie jest za duże. Szczególnie chciałbym poszerzyć swoją wiedzę z polimerów i analiz wtrysku, ale obawiam się właśnie że wszystkiego jest za mało, a jednak trochę pieniędzy to kosztuje. Plus jest taki że mam studia mam na miejscu.
karoln

Postprzez sqb » cze 06, 2017 21:16

# karoln

Ja nikomu nic nie wytykałem, więc bez szydery. Opinie mogą być różne.

Zacząłem studia mając 4-5 lata pracy za sobą, powiem że było do dla mnie mało odkrywcze. Co nie zmienia faktu że sporo osób odkrywało na tych studiach coś nowego a dla niektórych to był kosmos.

"skoro pracodawca płaci to warto iść"- oczywiscie, skoro istnieje taka możliwość to super, ale podczas moich studiów połowa ludzi pracowała w branży, połowa nie, połowa płaciła sama, połowa miała sponsorowane przez pracodawców........są różne historie. Jak byś zapłacił sam a studia by Tobie nie podpasowały to byś się irytował na wydaną kase (studia+hotele+dojazd)

Uważam ze dla ludzi którzy pracują jako konstruktorzy w "niegarażowej firmie" te studia niewiele wnoszą nowego a jedynie potwierdzają wiedzę, dla świeżaków bez wiedzy cieżko pewne rzeczy zrozumieć.

Co do wiedzy o polimerach to w sumie są dwa przedmioty na ten temat, jeden wnoszacy trochę drugi raczej teoria. Ja o polimerach niewiele sie dowiedziałem wiecej.........zwłaszcza że uczelnia i wykładowcy żyją tworzywami z włoknem szkalnym i to jedyne co jest szerzej omawiane.

Analiza wtrysku jest tylko na papierze praktycznie....za mało czasu.....rozwiązywanie zagadniej na poziomie podstawowym.

Ja dojezdzałem z bardzo daleka, ale mimo wszytko nie żałuje. Fajne wspomnienia.
sqb

Postprzez karoln » cze 13, 2017 08:23

sqb , nie wiem gdzie zauważyłeś szyderę :)
sqb napisał(a):Uważam ze dla ludzi którzy pracują jako konstruktorzy w "niegarażowej firmie" te studia niewiele wnoszą nowego a jedynie potwierdzają wiedzę, dla świeżaków bez wiedzy cieżko pewne rzeczy zrozumieć.

Dlatego pewnie odpuszczę.
karoln

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD