_

Koparka gąsienicowa

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Koparka gąsienicowa

Postprzez jordan122 » lip 01, 2013 16:28

Witam wszystkich

W mojej pracy inżynierskiej mam zamiar zaprojektować i przebadać ramię koparki. Dodatkowo do tego chciałem zamodelować (oczywiście w uproszczeniu) całą koparkę.

Teraz moje pytanie/prośba:

Czy znacie/posiadacie jakieś materiały dotyczące budowy koparek?? Chodzi mi o układy napędowe, gąsienice, ramę koparki itd. Bo uproszczenie uproszczeniem ale jakieś konkrety w modelu też muszą się znaleźć. Nie mam dostępu do rzeczywistej koparki dlatego poszukuję bogatej literatury.

Z góry dziękuję za pomoc.
jordan122

Re: Koparka gąsienicowa

Postprzez gambolo » lip 01, 2013 20:36

kopsnij sie na budowę , pogadaj z właścicielem, postaw flaszeczke by ci w niedziel dał dostęp do koparki
globalne wymiary pościągasz, trochę się pobawisz łyżką.. itp..
gambolo

Postprzez Lucek Mostowiak » lip 01, 2013 21:50

A jeszcze lepiej uderz do dokumentacji, jeśli firma ma sprzęt to i papiery pod UDT posiadają.
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez NewJoker » kwi 22, 2018 14:04

Ale nowa czy używana ? Ciężko powiedzieć, ceny używanych wahają się od ponad 100 tys. do ponad 400 tys. Z 200-300 klocków trzeba liczyć na używaną w dobrym stanie. A nowe to ciężko powiedzieć, bo producenci nie podają - trzeba wysłać zapytanie. Inaczej można by się obalić ;-) Oczywiście można też wynająć. No i są te mini koparki jeśli ktoś potrzebuje do prac mniejszego kalibru.
NewJoker

Powrót do Warsztat