_

książka do nauki cada

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

książka do nauki cada

Postprzez babuk » kwi 11, 2018 19:40

witam
chcę się samodzielnie nauczyć obsługi cada, ale najłatwiej mi z książek,
jaka polecacie?
Ostatnio edytowany przez babuk, maja 12, 2018 13:34, edytowano w sumie 1 raz
babuk

Re: książka do nauki cada

Postprzez NewJoker » kwi 11, 2018 20:04

Zależy jakiego oprogramowania chcesz się nauczyć. Bo takie ogólne książki do CADa to sensu specjalnie nie mają. Do Inventora zdecydowanie książki Fabiana Stasiaka a do SolidWorks Pawła Kęski, użytkownika tego forum ;-) I Jerzego Domańskiego.
Chyba, że masz na myśli AutoCAD to pomyślimy.
NewJoker

Postprzez hegybrown » kwi 12, 2018 07:39

Jak dla mnie nauka oprogramowania z książek to trochę strata czasu. Spróbuj kursów ze strony:
https://strefakursow.pl/kursy/cad.html
Mam kilka kursów wykupionych i jestem zadowolony. Najlepiej polować te kursy w czasie różnych świąt, ponieważ są mocne obniżki. Myślę, że teraz taka większa będzie na 1 czerwca. Jeżeli jesteś studentem to spróbuj kursów stacjonarnych u dystrybutorów oprogramowania, ceny wtedy jeszcze są do zniesienia.
hegybrown

Postprzez NewJoker » kwi 12, 2018 10:25

Też uważam, że książki nie zastąpią kursów. Bo chociaż podręczniki mają często podobną formę do skryptów na szkoleniach (zadanie z wykorzystania jakiejś funkcji, dołączony model do tego na płycie i opis krok po kroku co z nim zrobić) to jednak bardzo ważne jest to, że na szkoleniu masz prowadzącego, który Ci podpowie w razie wątpliwości i odpowie na wszelkie pytania. Do produktów Autodesku polecam szkolenia firmy Procad i Budikom.
NewJoker

Postprzez bystryw » kwi 16, 2018 18:22

ja proponuję dowolną książkę Andrzeja Pikonia,
niezależnie której wersji Cad-a dotycząca na poczatek będzie wystarczająca
bystryw

Postprzez CADrysunki » paź 11, 2018 13:29

Również mogę polecić Pikonia, ogólnie dobrze napisane a z tym jest trudno na rynku. Dobrym wyborem są lekcje video których na youtubie jest całkiem sporo. Najefektywniejsza metoda nauki to samodzielne wykonywanie zadania na podstawie książki, video, szkolenia bo wtedy najwięcej zapamiętujemy. Korzystając z możliwości i pomocy mogę Tobie polecić ćwiczenia z AutoCAD-a na swoim blogu :)
www.cadrysunki.pl
Powodzenia w nauce!
CADrysunki

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących