_

Laptop do pracy (inżynier krajobrazu)

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Laptop do pracy (inżynier krajobrazu)

Postprzez madel » lut 05, 2017 05:02

Cześć,

moja koleżanka, inżynier architektury krajobrazu, potrzebuje kupić nowego laptopa, który pozwoli jej na swobodną pracę na komputerze przenośnym gdzie korzystać głównie będzie z najnowszego AutoCada i SketchUpa. Z każdym miesiącem przybywa jej pracy z projektami budowlanymi i koncepcjami w trybie 3d więc potrzebuje pewnie już względnie mocnego sprzętu. Po uwzględnieniu indywidualnych preferencji i lekturze różnych stron www stworzyłem poniższą specyfikację:

1. Pamięć: min. RAM 8 GB i więcej

2. Ekran: przekątna min. 17’’, matowa, matryca FULL HD, minimalna rozdzielczość ekranu 1600 x 900, zalecana 1920 x 1080i, więcej z obsługą trybu True Color

3. Procesor: wielordzeniowy (Cztery rdzenie i osiem wątków), częstotliwość taktowania procesora przynajmniej 2,4-2,6GHz, zalecane 3,0 GHz, sugerowane: Intel Core i5 i Intel Core i7 (lepszy wariant)

4. Dedykowana karta graficzna zoptymalizowana pod działanie z modelowaniem 3D z szybką magistralą pamięci. Sugerowane karty:
a) Dobre karty:
- Intel Iris Pro 5200 bądź lepsza
- Nvidia GeForce 950M bądź lepsza
- AMD FirePro W4190M or AMD R9 M370X bądź lepsza
- Nvidia Quadro M1000M bądź lepsza
b) Najlepsze karty:
- Nvidia GeForce 1060 bądź lepsza (1070, 1080)
- Nvidia Quadro M5000M i M5500M

5. Dysk: sugerowany SSD niż ostatecznie HDD. Rozmiar min. 1 TB

Nie jestem specem w te klocki więc jeśli sądzicie, że powyższe wymagania się kłócą ze sobą albo któreś elementy są niepotrzebne to będę wdzięczny za wszelkie komentarze. Czy macie może na widoku jakieś laptopy, który by zawierały chociaż najważniejsze z powyższych wymagań sprzętowych? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile laptop spełniający te kryteria może kosztować, póki co nie znam dokładnych ograniczeń budżetowych koleżanki ale wiem, że zależy jej na dobrym sprzęcie więc raczej zdaje sobie sprawę, że to może być większy wydatek. Jednakże będę niezmiernie wdzięczny za przedstawienie zarówno droższych jak i tańszych komputerów.

Pozdrawiam
madel

Re: Laptop do pracy (inżynier krajobrazu)

Postprzez Gajwer » lut 05, 2017 14:42

Laptop ma być z systemem czy bez? Jaki budżet? Zestawienie laptopów
https://docs.google.com/document/d/1XTQ ... laDu0/edit
Gajwer

Postprzez velaskez » lut 05, 2017 15:45

Gajwer napisał(a):Laptop ma być z systemem czy bez? Jaki budżet? Zestawienie laptopów
https://docs.google.com/document/d/1XTQ ... laDu0/edit

Dlaczego w zestawieniu nie ma stacji roboczych?
velaskez

Postprzez Gajwer » lut 05, 2017 16:03

Są to laptopy znacznie droższy :)
Gajwer

Powrót do Hardware