_

Re: Laptop do pracy z AutoCAD

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Postprzez CADrysunki » mar 11, 2019 09:32

Bardziej wydajniejszy przy takich samych parametrach byłby komputer stacjonarny ale jeśli musi to być laptop też coś zrobimy.
Zazwyczaj CAD zadowoli się procesorem jednowątkowym z tym że jeśli będziesz pracował głównie w renderingu to musi to być wielowątkowy min 8 wątków.
Procesor i7, i5, xeon z taktowaniem min 2,7 GHz i 4 zdzeniami
Pamięc operacyjna RAM min 16 GB 4 lub 5 generacji najlepiej podzielona na 2-4 kości
Karta graficzna NVIDIA quadro min 2 GB RAM
Dysk twardy na system SSD min 120 GB a na pozostałe pliki może być zwykły HDD
To takie główne parametry a dodatki typu matryca, złącza to już przy okazji

Grzegorz Polak
https://cadrysunki.pl
Ostatnio edytowany przez CADrysunki, mar 21, 2019 21:33, edytowano w sumie 1 raz
CADrysunki

Postprzez lokko-1 » mar 11, 2019 13:37

Kolego @CADrysunki szkoda się produkować w postach, w których wypowiada się @bbnc, @marg i @zenlon. To jedna i ta sama osoba/bot. Może jest ich więcej, ale nie wyłapałem. Mam jedynie "kandydatów", np. tutaj dwa nowozałożone nicki. Jednoznacznie nie można tego stwierdzić, muszą się rozkręcić, żeby się upewnić.
Dlaczego myślę, że może to być bot? Bo zdarzają się takie kwiatki. Wyskoczył "ni z gruchy ni z pietruchy".
Nicki te często tworzą tematy nie związane z tematyką tego forum i sobie na nie odpowiadają przy okazji wstawiając jakiegoś linka. Zdarza się również że komuś innemu "odpowiedzą", ale prawie zawsze odpowiedź okraszona jest spamerskim linkiem.
lokko-1

Postprzez CADrysunki » mar 12, 2019 12:17

To mnie zaskoczyłeś kolego tym, że to boty mogą działać na forum. Chociaż na dobrą sprawę, to jest dla nich tak samo dobre miejsce jak inne w sieci gdzie mogą spamować. Sądzę, że w takim przypadku trzeba zwracać uwagę, ile komentarzy ma pytający na forum. Jeśli jeden komentarz oraz informacje o nim są żadne to trzeba się zastanowić czy to nie bot.

Grzegorz Polak
Ostatnio edytowany przez CADrysunki kwi 02, 2019 11:26, edytowano w sumie 2 razy
CADrysunki

Postprzez lokko-1 » mar 12, 2019 20:47

Być może zaskoczę Cię jeszcze bardziej, bo nie wiem czy wcześniej zwróciłeś uwagę ile wspomniane nicki miały wypowiedzi na liczniku.
Ja sprawdzając ich aktywność na forum zanim ich konta zostały usunięte zwróciłem również i na to uwagę. Okazało się, że miały bogatą historię na forum. Po kilkadziesiąt postów i aktywność na forum (jeśli dobrze pamiętam) od 2017 roku.
lokko-1

Postprzez CADrysunki » mar 13, 2019 00:15

Skoro miały po kilkadziesiąt komentarzy a jest ich pewnie więcej jak kilka które przytoczyłeś to ciekawe jaką część wszystkich stanowią boty. Ktoś musiał stworzyć dobry algorytm skoro zbytnio nie odbiegają merytorycznie od pozostałych. Codziennie na swoim blogu mimo że używam wtyczki, mam kilka do kilkunastu komentarzy pisanych przez boty po angielsku. Mimo że usuwam regularnie to część się przedostała i muszę jeszcze ręcznie je wyrzucić.

Grzegorz Polak
CADrysunki

Postprzez Patryk87 » kwi 20, 2019 20:55

Hmmm ja działam z AutoCADEm na lenovo thinkpadzie https://korzystneit.pl/lenovo-thinkpad- ... 4pb-p39508, ale dałem za niego ok 8 K. Potraktuj to jako up ;-)
Patryk87

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących