_

Laptop do projektowania

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Laptop do projektowania

Postprzez Ann_pl » kwi 25, 2016 16:51

Witam,
planuję zakup laptopa do projektowania. Używam programów: autocad, archicad, photoshop, oprogramowanie firmy Intersoft, chciałabym zacząć działać w 3ds.
Znalazłam laptopa firmy MSI (http://allegro.pl/laptop-msi-gt80s-6qd- ... 04112.html) skłaniam się do zakupu tego laptopa ze względu na matrycę 18.4 cala.
Rozważam zakup innego laptopa z matrycą 17,3 cala oraz zakup monitora do pracy stacjonarnej.
Główną zaletą powyższego laptopa jest matryca, obecnie pracuje na laptopie z matrycą 18.4 cala, często dopracowuje projekty u klienta i wielkość monitora ma dużą zaletę.
Proszę o opinie o laptopie MSI oraz propozycje innych jednostek. Co sądzicie o karcie graficznej?
Ann_pl

Re: Laptop do projektowania

Postprzez Zakopek » kwi 29, 2016 13:46

Czy to 17 czy 18" jeśli będzie FHD to bez różnicy bo obszar roboczy będzie taki sam
Lenovo ThinkPad P70

Do projektów to Quadro/FirePro lub eGPU
Zakopek

Re: Laptop do projektowania

Postprzez velaskez » kwi 29, 2016 16:00

Zakopek napisał(a):Czy to 17 czy 18" jeśli będzie FHD to bez różnicy bo obszar roboczy będzie taki sam
Lenovo ThinkPad P70

Do projektów to Quadro/FirePro lub eGPU

Tylko takich komputerów nie kupuje się w XKOMie :lol: Bo zdzierają! W Kuźniewskim za tą cenę dają 64GB ramu i 3 LETNIĄ GWARANCJĘ (swoją drogą nie wiem skąd XKOM wziął 2 letnią, na stacje robocze nigdy nie ma 2 lat, wręcz można dokupić do 5 lat obsługę).
Co sądzę o tym MSI? - fajny komputer. Do grania i stania w miejscu. Nie chciałbym go nigdy nosić nigdzie ze sobą. I nie ma stacji dokującej do niego - dla mnie przez to się nie nadaje do pracy.
Ja używam Lenovo W530 i Della M6800, i pod względem stacji roboczych polecę zarówno Lenovo jak i DELLa, czego nie mogę powiedzieć o HP.
velaskez

Powrót do Hardware