_

Laptop F-S czy antyczny blaszak do inventora 2012

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Laptop F-S czy antyczny blaszak do inventora 2012

Postprzez Dagome » paź 31, 2012 21:14

Witam,

Posiadam laptopa Fujitsu-Simens z parodią grafiki i zastanawiam się czy mój stary blaszak po podrasowaniu będzie bardziej się nadawał do pracy z Inventorem 2012.

Tak więc laptop fujitsu siemens esprimo mobile v5535 posiada:
Procesor: Intel Pentium Dual Core T2410 (2.00 GHz)
Pamięć:2x2GB przy czym dostępne 2,75GB
Grafika: SiS Mirage 3+ Graphics :evil: :evil:
System: "7" Pro 64bit

Blaszak
Procesor: Athlon 2.5
Płyta główna: K7N2 Delta
Pamięć:256MB+512MB
Grafika:GeForce 5200 128MB
System: XP Home

Na laptopie mam jakąś parodie karty graficznej :? , Inventor by w ogóle wyświetlał bryły musiał mieć włączoną Programową obsługę grafiki. Laptop ma procesor w miarę mocny, RAMu też dużo, gdzie spożytkuje go całego tylko podczas obliczeń MES. Ewidentnym hamulcowym jest tu grafika która jak poczytałem to szajs.

Ciekawi mię czy ten SiS dorównuje staremu GeForce.

Blaszak, na pewno czekało by go dołożenie RAMu, płyta główna ma trzy sloty, 3x512 to by było troczę słabo ale widziałem kości DDR1 1GB, jeśli by weszły do mojej płyty to by było 2,5-3GB czyli porównywalnie do laptopa(gdzie winda...) tylko pamięć wolniejsza :( .
Procesor, pewnie do wymiany, jest na podstawce Socket A. Inventor i tak jest jednordzeniowy więc pewnie dało by się kupić tanio jednordzeniowca koło tych 2000 MHz.
System, mogę zassać (legalnie :D ) XP Pro. Inventor studencki 32bit to też kwestia zassania (jak ci studeńci mają dobrze co nie :wink: tylko szkoda, że M$ nie dorzuca legalnej wersji Office'a a raczej Exela by wszystkie funkcje inventora działały :? ) .

Czy te całe moje kombinowanie ma sens?
Mam nadzieje, że zrozumiale wyłożyłem mój problem :oops: .
Koszty 2xDDR 1GB(koło30-40zł)+ Athlon Barton 2800(35zł)=115+20(przesyłki).

Pozdrawiam.
Dagome

Re: Laptop F-S czy antyczny blaszak do inventora 2012

Postprzez andrzejf » paź 31, 2012 21:49

Trochę szacunku dla tego "blaszaka", widać synku że nie wiesz co to jest komputer. Każdy znający się użytkownik komputerów wie dobrze że żadna zabawka typu laptop czy inne badziewie nie dorówna "blaszakowi'. Lepiej kup sobie smartfona i się pobaw budokanem albo tetrisem.
Nie każdy jest magistrem!!!
andrzejf

Postprzez wizdar » paź 31, 2012 23:01

Wybór jak między dżumą a cholerą. Do zabawy/nauki FS powinien wystarczyć, do pracy nie bardzo.
Co do szacunku do blaszaka to może bym go miał gdyby nie to że jest 2x starszy od tego lapka i 3x mniej wydajny. Pudło jest bardziej wydajne jeśli porównywać cena w cenę.
Dla zobrazowania. Procek T2410 wypuszczony w 2008roku. Athlon XP 2500+ - 2002 rok. To jest przepaść.
2 rdzenie vs 1 rdzen.

Sytuacja patowa. Lapka nie rozbudujesz a blaszaka się nie opłaca ruszać bo sam jest wart z 200zł i to przy dobrych wiatrach.

Jedyne sensowne rozwiązanie to kupić lepsze (używane) pudło. W DDR3 2x4GB RAM będzie cię kosztować 135zł - NOWE!!!.

P.S. Dlaczego w lapku dostępny ram masz 2.75? Dałeś wg mnie 512MB na kartę, zupełnie niepotrzebnie - daj max 128-256 ze wskazaniem na 128MB. Więcej tej karcie nie potrzeba.
wizdar

Postprzez adam_M » lis 01, 2012 00:00

primo 1
na atlonie xp inventor nie ruszy od wersji ... 2008 wymaga SSE2 czego AXP nie ma
na laptopie .. może się uruchomi ale praca , ba, nawet nauka bedzie baardzo uciążliwa i męcząca
adam_M

Postprzez velaskez » lis 01, 2012 01:50

andrzejf napisał(a):Trochę szacunku dla tego "blaszaka", widać synku że nie wiesz co to jest komputer. Każdy znający się użytkownik komputerów wie dobrze że żadna zabawka typu laptop czy inne badziewie nie dorówna "blaszakowi'. Lepiej kup sobie smartfona i się pobaw budokanem albo tetrisem.

Haha. Chyba, że masz laptopa, który zjada te blaszaki na śniadanie ;)
velaskez

Postprzez Dagome » lis 02, 2012 22:12

Już nieaktualne. Udało mi się wymienić F-S w rodzinie na Samsunga R540. Muszę tylko( albo aż) zrobić migrację plików, reinstalację systemu i dokupić kamerkę internetową 8) . Nowemu właścicielowi w zupełności SiS Mirage 3 wystarczy.
wizdar napisał(a):Jedyne sensowne rozwiązanie to kupić lepsze (używane) pudło. W DDR3 2x4GB RAM będzie cię kosztować 135zł - NOWE!!!.

Tylko czy się opłaca kupować jakąś używkę. Celeron G550+płyta GA-H61M-DS2V+DDR3 4GB=400PLN. Można by to wepchnąć w blaszaka, tylko trochę strach we względu na zasilacz. Zestaw przyszłościowy niż używka w podobnej cenie i pewnie wydajniejszy, no zawsze można kupić jakąś używaną grafikę i będzie hulać w porównaniu do F-S.
wizdar napisał(a):P.S. Dlaczego w lapku dostępny ram masz 2.75? Dałeś wg mnie 512MB na kartę, zupełnie niepotrzebnie - daj max 128-256 ze wskazaniem na 128MB. Więcej tej karcie nie potrzeba.

Pewnie tak. Jak będę robił reinstalkę zmienię na 128MB
adam_M napisał(a):na laptopie .. może się uruchomi ale praca , ba, nawet nauka bedzie baardzo uciążliwa i męcząca

Uruchomi się, tylko przy większych złożeniach czy w skomplikowanych częściach ewidentnie grafika wszystko dusiła. Za to Fusion w ogóle się nie chciał uruchomić.
velaskez napisał(a):Haha. Chyba, że masz laptopa, który zjada te blaszaki na śniadanie ;)

Każdy laptop ma pewną cechę którą bije blaszaki. Nie chodzi mi o mobilność tylko o wbudowanego UPSa. Kilka razy ta cecha uratowała mi (_|_).
No i zawsze można podłączyć monitor i mieć je dwa ( co śmieszniejsze F-S na Viście mógł tak pracować a na 7 nie :cry: ).
Wiem wiem (nowszy) stacjonarny też tak może, ale trzeba mieć ten dodatkowy monitor.
Dzięki za pomoc.
Dagome

Powrót do Hardware