_

Laser a spline i elipsy

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Re: Laser a spline i elipsy

Postprzez Sergios » gru 22, 2018 17:11

piotrekm13 napisał(a):
hscenter napisał(a):Mozna roznie narysowac elipse (np za pomocą wyznaczonych punktow , Czy tez z pliku tekstowego i wtedy moze elipsa posiadac ksztalt elipsy z liniii lamanych i moze stad te niedokladnosci lasera . ) nie ma mozliwosci aby laser nie widzial ksztaltu prawidlowo wgenerowanego

Tak, ale to były obiekty typu "elipsa" w pliku dwg. A wyszły odcinki lini po 20 centymetrów. I nikt się nie przyznaje czy to wina oprogramowania, czy maszyny czy operatora. Nie znam się za bardzo, ale podobno oprogramowanie zawsze przekształca krzywe na małe proste odcinki. Jeśli to prawda to nie wierze że nie ma parametrów, które to regulują w każdym (nawet najtańszym) rodzaju oprogramowania.

Inna opcja to czy jest taka możliwość że oprogramowanie zczytuje widok ekranu, i trzeba pamiętać żeby robić regen. Wydaje mi się to niemożliwe, ale jeśli to i tak operator by musiał pamiętać żeby odświeżyć widok przed wysłaniem na maszynę.

Powiem jak to wygląda na laserach Trumpfa - dwg'a zamieniasz na DXFa. DXF'a wczytujesz w Truetops i tworzysz z niego geo, tops ma masę funkcji jak rozbicia splejna i wygładzanie linii, ponowne generowanie ścieżki itp. i w mojej firmie maczają w tym precedensie palce 4 osoby Handlowiec --> Technolog --> Programista --> Operator lasera.
Więc jeżeli ich szefostwo nie wypali Ci na nowo tych detali to nic tylko wyśmiać, nie płacić, do innej firmy uderzyć, chyba, że to poważne ilości i kwoty to wiadomo sprawa sądowa.
Sergios

Postprzez piotrekm13 » gru 23, 2018 13:28

Dzięki Sergios za konstruktywną wypowiedź.
Jak pisałem to kolega zlecał, a ja chcę mu pomoc w odzyskaniu choć części pieniędzy i staram się zbierać argumenty.
Ilości na szczęście niewielkie, ale firma też niewielka więc każda stówka się liczy.
piotrekm13

Postprzez karolina.rogon95 » kwi 16, 2020 10:08

zwykłą linią
karolina.rogon95

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat