_

Legalne oprogramowanie do wizualizacji

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Legalne oprogramowanie do wizualizacji

Postprzez przemek.grudz » sty 30, 2006 23:29

Witam jestem uczniem technikum budowlanego. Jestem bardzo zainteresowany ta tematyka i mam pytanie dotyczace wizualizacji 3D ktora sie ostatnimi czasy zajmuję: Wystąpiłem z propozycja do kilku prywatnych firm montujacych meble na zamówienie w moim miescie z oferą wizualizacji szczerze mowiąc nie spodziewalem sie az takiego odzewu dlatego zastanawiam sie nad legalnoscia dzialan chciaillbym sie dowiedziec o istnieniu darmowych programow na bardzo korzystnej umowie licecncyjnej (czyt taniej.), oczywiscie nie spodziewam sie mozliwosci 3D Maks'a 8) najlepiej by bylo gdyby odpalaly pod Linuksem pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz :D
przemek.grudz

Re: Legalne oprogramowanie do wizualizacji

Postprzez NTS » sty 31, 2006 00:03

Nie wiem jaki system CAD posiadasz ale jak chcesz system do renderingu działający również pod Linuxem to polecam POV-Ray (http://www.povray.org/). Jest to system darmowy (open source), który integruje się z Rhino, T-Flex z tego co wiem SolidWorks, Autocad i pewno innymi systemami CAD.

Jak chcesz mieć tani a dobry system CAD do modelowania 3D i wizualizacji polecam Rhino - koszt zaledwie pareset EUR, co prawda jest to modeler powierzchniowy (nieparametryczny) ale można w nim zamodelować praktycznie każdy najbardziej zaawansowany kształt 3D.

Więcej na www.newtechsolutions.pl lub www.Rhino3D.com

Pozdrawiam
NTS

Powrót do Modelowanie 3D