_

Legalne prywatne oprogramowanie w firmie

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Legalne prywatne oprogramowanie w firmie

Postprzez Niuniuni » cze 04, 2013 20:37

Witam,

Na dzień dzisiejszy nie prowadzę firmy, jednak posiadam kilka legalnie zakupionych programów. Jednak w najbliższym czasie planuję założyć firmę, w której chciałbym wykorzystywać to oprogramowanie. Czy w takim przypadku muszę przenosić licencje na firmę? Przeniesienie licencji często wiąże się z kosztami, więc problem jest istotny.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Niuniuni, mar 23, 2016 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Niuniuni

Re: Legalne prywatne oprogramowanie w firmie

Postprzez z » cze 04, 2013 22:31

Niuniuni napisał(a):Witam,
Na dzień dzisiejszy nie prowadzę firmy, jednak posiadam kilka legalnie zakupionych programów. Jednak w najbliższym czasie planuję założyć firmę, w której chciałbym wykorzystywać to oprogramowanie. Czy w takim przypadku muszę przenosić licencje na firmę? Przeniesienie licencji często wiąże się z kosztami, więc problem jest istotny.
Pozdrawiam

Czego oczekujesz od forumowiczów? Pocieszenia? Potwierdzenia domysłów? Przecież to są pytania do supportu oprogramowania. Tu nie ma miejsca na widzimisię.
z
z

Postprzez rajmund24 » cze 09, 2013 22:37

To zależy jakie masz oprogramowanie.
Na przykład, jeśli kupisz programy do projektowania Shark lub ViaCAD to możesz przenieść licencje bez problemowo (licencje zawsze są komercyjne).
Wydaje mi się jednak, że nawet nie musisz przenosić licencji, bo twoja firma (zakładam działalność jedno-osobową) będzie miała w nazwie twoje nazwisko.
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez Niuniuni » cze 11, 2013 06:54

Właśnie chodzi o to czy muszę przenosić licencję skoro w nazwie firmy i tak będzie moje nazwisko. Rozumiem, że zapisy w licencji bywają różne, ale pytanie nie dotyczy licencji tylko polskiego prawa.
Chodzi o pakiet Specbudu. Wiem, że mogę nieodpłatnie przenieść licencję, tylko zastawiam się czy jest tego sens.
Wac
Niuniuni

Postprzez rajmund24 » cze 23, 2013 10:29

Moim zdaniem, jeśli masz licencje zakupioną do użytku komercyjnego i jest tam twojej nazwisku, to po założeniu firmy ze swoim nazwiskiem możesz używać tego programu.
Sprawdź z księgową, bo wydaje mi się, że możesz nawet dodać to oprogramowanie jako koszt firmy.
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez cordem » paź 08, 2018 22:26

Musisz sprawdzić warunki licencjonowania.
To jest ten dokument gdzie jest dużo małym drukiem żeby nikomu się nie chciało czytać.
Tam jest informacja co jak i czy licencja jest zbywalna - czy możesz w jakikolwiek sposób przekazać licencję innemu użytkownikowi.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez lokko-1 » paź 09, 2018 11:24

Archeologia stosowana.
lokko-1

Powrót do Forum CAD