_

[CATIA] Literatura anglojęzyczna

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[CATIA] Literatura anglojęzyczna

Postprzez smokmanutd » paź 07, 2018 17:47

Witam,

Może ktoś z was zna jakieś fajne anglojęzyczne książki odnośnie CATII, generalnie swój poziom oceniam na średnio-zaawansowany i chciałbym poszerzyć swoje horyzonty o skrypty, parametry i tak dalej aby ułatwić sobie pracę. Kolega z pracy, który juz chyba 15 lat obcuje z Catią mówi, że tylko anglojęzyczne ksiązki a nie żadne tam z heliona chociaż jedną mam i pozwoliła mi sobie wszystko poukładać.

Pozdrawiam :)
smokmanutd

Re: [CATIA] Literatura anglojęzyczna

Postprzez NewJoker » paź 07, 2018 21:12

Chyba najbardziej znane są książki autorstwa S. Tickoo. Ale z polskimi też warto spróbować, jest kilka ciekawych pozycji.
NewJoker

Postprzez ll » paź 08, 2018 21:14

smokmanutd napisał(a):Witam,

Może ktoś z was zna jakieś fajne anglojęzyczne książki odnośnie CATII, generalnie swój poziom oceniam na średnio-zaawansowany i chciałbym poszerzyć swoje horyzonty o skrypty, parametry i tak dalej aby ułatwić sobie pracę. Kolega z pracy, który juz chyba 15 lat obcuje z Catią mówi, że tylko anglojęzyczne ksiązki a nie żadne tam z heliona chociaż jedną mam i pozwoliła mi sobie wszystko poukładać.

Pozdrawiam :)

Nie spodziewajcie sie jakiegos WOW i olsnienia po anglojezycznych ksiazkach z CATII. Czyta sie je jak komiksy i bardzo dobrze wdrazaja w ten temat na zasadzie ze mozesz zostac zajawiony do glebszego gnebienia tematu. Pod wzgledem fachowosci w Polsce lepsze ksiazki znajdziesz....
ll

Postprzez NewJoker » paź 08, 2018 22:50

Tych o CATII nie czytałem, ale faktycznie angielskie książki inżynierskie są specyficzne. Z jednej strony bardziej czytelne i przystępne, ale z drugiej takie właśnie za bardzo kolorowo-komiksowe. Porównajcie sobie chociażby jakieś "Mechanics of Materials" np. Gere czy Beera i "Wytrzymałość materiałów" dowolnego polskiego autora.
NewJoker

Postprzez smokmanutd » paź 10, 2018 18:15

No a z polskich tytułów co polecacie?
smokmanutd

Postprzez ll » paź 10, 2018 18:34

smokmanutd napisał(a):No a z polskich tytułów co polecacie?

Ksiazki Andrzeja Welyczko . Pierwsza da Ci poglad na projektowanie w CATII a druga uporzadkuje GSD jak tylko praktycznie znasz. A jak chcesz cos nietuzinkowego to artykuly tego Autora zamieszczane w PiKI.
ll

Postprzez NewJoker » paź 10, 2018 22:08

Jeszcze jest Wyleżoł. No i dobra pozycja o MES w CATII Sokoła.
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D