_

Magisterskie, dzienne czy zaoczne?

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Magisterskie, dzienne czy zaoczne?

Postprzez anna17 » mar 04, 2018 11:29

Lepiej zaoczne. Teraz pracodawcy szukają pracowników z wykształceniem I z do
świadczeniem, nie mysla gdzie student ma zdobyc te doswiadczenie
anna17

Postprzez 26 » mar 04, 2018 11:44

anna17 napisał(a):Lepiej zaoczne. Teraz pracodawcy szukają pracowników z wykształceniem I z do
świadczeniem, nie mysla gdzie student ma zdobyc te doswiadczenie

Jakiś przykład?
Nie lubie uogólniania.
My aktualnie do firmy poszukujemy człowieka BEZ doświadczenia. Do przyuczenia. Wymagania nie są wygórowane: człowiek najlepiej po studiach, znający trochę CADa, otwarty na rozwój. - To mój przykład.
Oczywiście może i łatwiej jest z doświadczeniem ale bez też się da. :)
Pzdr
26

Postprzez Manio90 » mar 06, 2018 13:58

Zdecydowanie studia zaoczne. Myślę że jest to najzdrowszy wybór jeśli chodzi o karierę. Można pogodzić naukę i pracę, a jak wiadomo doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne.
oświetlenie ogrodowe
Ostatnio edytowany przez Manio90, mar 19, 2018 21:03, edytowano w sumie 1 raz
Manio90

Postprzez ankwlska » mar 08, 2018 22:45

Ja bym zdecydowanie wybrała zaoczne, doświadczenia komercyjne jest nieocenione i im wcześniej zaczniesz tym lepiej dla Ciebie. A ze strony pracodawcy wydaje mi się, że to tylko na plus, bo widzi, że jesteś na tyle zaradny i zorganizowany, że umiesz połączyć pracę i naukę.
ankwlska

Postprzez july25 » mar 11, 2018 19:04

zdecydowanie zaoczne, jesli wybierzesz stacjonarlne to: najpierw nauka potem nie licz na prace bo brak doswiadczenia a na koniec nic sie nie chce. teraz doswiadczenie trzeba zdobywac na studiach
july25

Postprzez nelka » mar 12, 2018 14:27

Moim zdaniem to zależy. :-) Jeżeli wiesz, że na pewno dasz radę pracować plus chodzić co tydzień w weekend na zajęcia i zdać to jak najbardziej się poleca studia zaoczne i szukanie już pracy/pracowanie. Ale jeśli masz wątpliwości co do takiego trybu to warto rozważyć studia dzienne. Magister to tylko 1,5 roku, a w tym czasie rynek nie eksploduje tak, że na pewno nie znajdziesz pracy. Co do tego, że wymagane jest doświadczenie... napisane w ogłoszeniach może i tak jest, ale dzisiaj brakuje specjalistów i firmy przyjmują ludzi bez doświadczenia, ba, nawet po kierunkach jedynie pokrewnych albo nawet niezwiązanych z daną branżą. Od jakiegoś czasu jestem na rynku pracy i da się to zaobserwować. :-)
nelka

Postprzez 26 » mar 12, 2018 19:55

nelka napisał(a): Magister to tylko 1,5 roku,

Nie wszędzie. Np. w Wawie miałem 7sem inż + 4 sem mgr. Zdecydowanie polecam pracować. :D
26

Poprzednia strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących