_

Magisterskie, dzienne czy zaoczne?

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Magisterskie, dzienne czy zaoczne?

Postprzez angry8ful » lut 27, 2018 11:56

Witam wszystkich :)
Opiszę krótko jak wygląda sytuacja. Mianowicie, niedawno skończyłem studia inżynierskie, mechanika i budowa maszyn na PW dzienne. Została mi tylko obrona dyplomu, planowana na kwiecień - maj. Kiedy będę już pełnoprawnym inżynierem mechanikiem, chciałbym iść do pełnoetatowej pracy w branży. Jednakże nie chcę kończyć swojej "kariery naukowej" na stopniu inżyniera, chcę zrobić magistra.
Studia II stopnia planuję zacząć od września.
Lepiej rzucić pracę i pójść na magisterskie dzienne, czy lepiej kontynuować pracę, a pójść na zaoczne? Jak patrzą na to pracodawcy? Lepiej mieć doświadczenie i być po zaocznych czy skończyć już wszystko stacjonarnie, lecz to wiąże się z niemalże zerowym doświadczeniem.
Zostać na mgr na mechanice i budowie maszyn? Czy jest to powtórka tego co było na inżynierskich i lepiej rozwinąć się w trochę innym kierunku?
Z góry dziękuję :)
angry8ful

Re: Magisterskie, dzienne czy zaoczne?

Postprzez NewJoker » lut 27, 2018 12:21

Ja bym na Twoim miejscu poszedł na zaoczne. Moim zdaniem nie warto wybierać stacjonarnych i przez to rezygnować z pracy. Doświadczenie jest zwykle dla pracodawców ważniejsze a na II stopniu zazwyczaj nie pojawia się nic szczególnie odkrywczego. Może i nauczyłbyś się jak liczyć belki na podłożu sprężystym czy pręty zakrzywione, korzystać z metod energetycznych albo równań Lagrange’a II rodzaju i zasady prac przygotowanych, ale w pracy to się na pewno nie przyda ;-)
To co jest potrzebne pewnie już masz ogarnięte we własnym zakresie po I stopniu.
NewJoker

Postprzez angry8ful » lut 27, 2018 12:59

Zważając na to, że wszystkie wymienione przez Ciebie rzeczy umiem, miałem na studiach I stopnia, to faktycznie na mgr dzienne szkoda czasu, a prawie 2 lata doświadczenia można w tym czasie złapać :)

Czekam na opinie innych :)
angry8ful

Postprzez NewJoker » lut 27, 2018 13:07

Na mojej Polibudzie to jest dopiero na II stopniu (wytrzymałość II i mechanika analityczna). Ciekawe co robią wam zamiast tego.
NewJoker

Postprzez sponey » lut 27, 2018 14:08

Ja ukończyłem inż i poszedłem do pracy i na studia zaoczne. Nie żałuje. Dzięki pracy łatwiej mi było z wymyśleniem tematu i napisaniem pracy magisterskiej.
sponey

Postprzez 4thQuarter » lut 27, 2018 15:31

Ja poszedłem na zaoczne i nawet ich nie skończyłem. Dziś wiem że pójście do pracy zamiast na dzienną magisterkę było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu ;)
Na rozmowach o pracę nikt nie miał problemu z moim brakiem mgr przed nazwiskiem, bardziej liczyło się to czego nauczyłem się w dotychczasowej pracy.
4thQuarter

Postprzez AB Engineering » lut 27, 2018 23:21

Osobiście polecam studia zaoczne i prace w zawodzie. Gwarantuję Ci, że wiedza zdobyta w pracy będzie dużo większa. I będziesz miał już dwuletnie doświadczanie. Oczywiście wykształcenie też jest ważne. A tak naprawdę sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, co chcesz robić. Na pewno przy pracy i studiach będziesz miał mniej czasu wolnego.
AB Engineering

Postprzez 26 » lut 28, 2018 10:22

Ja chcąc zaoszczędzić kasę, jaka bym wydał na studia zaoczne poszedłem na dzienna mgr a po 2 semestrach(u mnie mgr na MiBM trwa 4 semestry) zacząłem pracować z równoległymi studiami dziennymi. :D Jeśli dogadasz się z pracodawcą (a często się da) to możesz to tak załatwić. Na początku kariery nikt nie będzie raczej wymagał żebyś prowadził swój projekt więc można to pogodzić.
Z aktualnego punktu widzenia, gdybym miał płacić za jakieś studia to na pewno nie za zaoczne. Wolałbym zrobić studia podyplomowe np. IWE lub coś z zarządzania projektami czy bardziej ekonomiczne rzeczy.
26

Postprzez sponey » lut 28, 2018 12:15

Jest jeszcze szansa, że pracodawca zapłaci za studia lub je dofinansuje. Ja np miałem taką możliwość, z tym że warunkiem była średnia min 4.0 z każdego semestru
sponey

Postprzez ll » lut 28, 2018 13:25

AB Engineering napisał(a):Osobiście polecam studia zaoczne i prace w zawodzie. Gwarantuję Ci, że wiedza zdobyta w pracy będzie dużo większa. I będziesz miał już dwuletnie doświadczanie. Oczywiście wykształcenie też jest ważne. A tak naprawdę sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, co chcesz robić. Na pewno przy pracy i studiach będziesz miał mniej czasu wolnego.

No i przy okazji moze bedziesz mial okazje zrobic prace magisterska powiazana z tym co robisz w firmie - opracowac cos dla firmy i za jednym zamachem miec prace z glowy - o wiele bardziej przydatne niz pisac cos czego nigdy nie uzyjesz tylko postawisz na polke.
ll

Następna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących