_

Makro do szybkiego zapisu DXFa - AutoCAD LT

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Makro do szybkiego zapisu DXFa - AutoCAD LT

Postprzez Spurs » sty 23, 2019 12:32

Cześć.

Mam kilkaset plików w formacie DXF, na każdym z nich muszę wykonać pewne operację a potem go zapisać. W Autocadzie LT po ustawieniu w opcjach żeby zapisywać pliki w formie DXF to po każdorazowym zamknięciu pliku mimo wcześniejszego zapisu wyskakuje denerwujące okno w jakiej formie i gdzie ten ten plik zapisać.

Przygotowałem makro, które ustawia jako aktualną warstwę 0, purguje rysunek, zoomuje, zapisuje i wychodzi z rysunku:

Kod: Zaznacz cały
^C^Clayer;set;0;;zoom;e;-purge;a;*;n;qsave;close;

Ale na końcu i tak wyskakuje okno i program informuje, że plik jest w formacie DXF i czy zapisać go jako DWG. DXF się nadpisuję. Czy jest sposób na pozbycie się tego okna na końcu?

Przygotowałem drugie makro, które robi te same operacje, ale na końcu zapisuję plik do formatu DWG w podanym przeze mnie katalogu i tutaj nie ma tego problemu, plik się zamyka, żadne okno nie wyskakuje.

Kod: Zaznacz cały
^C^Cfiledia 0;layer;set;0;;zoom;e;-purge;a;*;n;saveas LT2007;C:/DWG/$M=$(substr,$(getvar,dwgname),1,$(-,$(strlen,$(getvar,dwgname)),4));filedia 1;CLOSE
Spurs

Powrót do AutoCAD