_

Mam problem z nową maszyna Cnc.

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Mam problem z nową maszyna Cnc.

Postprzez nadzwyczajny » paź 26, 2016 10:37

Witam.
Mam problem z małą maszyną Cnc. Problem składa się z małych problemów. Mam za mało doświadczenia i obycia jako technolog. Potrzebuję porad i odpowiedzi.
Poprzednicy w mojej firmie kupili nową gołą maszynę. Jest to pierwsza maszyna Cnc w zakładzie.
Nie umiem dobrać narzędzi na start.
Darmowe narzędzia które dostałem polamal po części serwisant przekazujacy maszynę a w kolejnych tygodniach ja. Serwisant stwierdził że to były darmówki które i tak są do niczego a ich człowiek pomoże nam dobrać porządne. Skończyło się na obietnicach i wysłaniu katalogu jakiejś zagranicznej firmy, na zasadzie masz katalog i sobie radź. Kolejne rozmowy i kolejne obietnice i nic. W między czasie pojawiła się powiedzmy awaria maszyny i być może dlatego zniszczone zostały narzędzia ale to nie jest pewne. Serwisant powiedziedzial że czegoś nie "wyregulowal" przy oddaniu maszyny i trzebabylo sobie to samemu zrobić i niby wspominał.
U mnie w firmie nikt się na tym nie zna. Kierownicy i moi handlowcy są bierni. Myslę, że ja coś powinienem zrobić chociaż nie wiem czy jestem od tego ale jako jedyna osoba coś wiem (nie wiem jak sobie dobrać narzędzia i parametry). Nie wiem jak się z tym wszystkim zmierzyć.
Nie chcę pisać szczegółów bo zabronili mi mówić nawet o prozaicznych sprawach po za firmą.
nadzwyczajny

Re: Mam problem z nową maszyna Cnc.

Postprzez Remal » paź 26, 2016 11:30

Sandvik ma na swojej stronie do pobrania darmowy, dobry katalog narzędzi z poradnikiem ich doboru i parametrów skrawania.
Remal

Re: Mam problem z nową maszyna Cnc.

Postprzez MYCA » paź 26, 2016 11:59

:D Witam,

na dzien dobry podaj co to za maszyna (tokarka, frezarka, drazarka,...), producenta (nazwe maszyny) i rodzaj sterowania (Siemes, Heidenhein, Fanuc,...). Poza tym, jak masz ochote, to przyslij mi na priva. nr. telefonu, to pogadamy.
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Powrót do CNC