_

Manipulatory 3Dconnexion - używane czy nowe?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Manipulatory 3Dconnexion - używane czy nowe?

Postprzez Tomek.S » lis 27, 2016 19:26

Jak wyżej - jak ma się sprawa z żywotnością tych manipulatorów? Nie miałem przyjemności pracować na nich, ale stwierdziłem że mimo zaczynam dopiero warto zainwestować w taką pomoc.

Padło pytanie o żywotność w związku z tym, że czasami na portalach aukcyjnych można znaleźć w okazyjnych cenach takowe.
Czy rozsądne byłoby inwestowanie w używany sprzęt?
Tomek.S

Re: Manipulatory 3Dconnexion - używane czy nowe?

Postprzez piotrekm13 » lis 27, 2016 19:49

Mocno używanego to bym się nie odważył, bo to nie są tanie sprzęty, ale sam czasami się zastanawiam nad kupnem takiego, który ktoś tam dostał w ramach jakiegoś zakupu oprogramowania, i sprzedaje raz użyty sprzęt bo niepotrzebny.
piotrekm13

Postprzez Tomek.S » gru 02, 2016 23:05

Jest jakiś sposób by dogłębnie sprawdzić czy kontroler nie ma jakiegoś martwego pola itp?
Tomek.S

Postprzez jamaguwi » gru 03, 2016 16:22

Witam!
Ja zajechałem Spacepilota w 2 lata, potem jeszcze 2 szt. Spacemouse (choć śmigały dłużej). Teraz jadę na myszce, bo nie modeluję tyle co kiedyś. Odnoszę wrażenie, że kiedyś robili lepsze manipulatory, więc nie polecam używek.
Z używek to można korzystać chyba tylko w przypadku kości RAM. Jak nie strzeliło nic po dwóch latach, to raczej już nie strzeli. W mojej praktyce upaliłem kilka zasilaczy, jedną płytę główną, kilkanaście dysków, dwie karty graficzne i dwie kości pamięci. Tylko te ostatnie dało radę przekładać do nowych kompów.
Komputery tylko z gwarancją NBD.
jamaguwi

Postprzez 3dx » gru 08, 2016 16:07

Tomek.S napisał(a):Jak wyżej - jak ma się sprawa z żywotnością tych manipulatorów?

Jeśli chodzi o kontrolery 3Dconnexion to jest to sprzęt solidny. Potrafi działać długie lata. Rekordzista, w Polsce, służył 16 lat. Został wymieniony, działający, ponieważ firma wymieniała cały sprzęt w dziale konstrukcji.

Istotną sprawą jest wsparcie techniczne tj. działające sterowniki. Przy zakupie urządzeń używanych warto sprawdzić czy są do nich aktualne sterowniki. W tabeli w linku poniżej zestawione jest info o zakończeniu sprzedaży oraz zakończeniu wsparcia technicznego, które trwa 3 lata od końca sprzedaży.

http://www.3dconnexion.pl/index.php?id=200&faq_red=faq/39

Podsumowując, warto kupić nowe urządzenie z uwagi na 3 letnią gwarancję oraz pewność uzyskania aktualnych sterowników. Decydując się na wydatek należy pamiętać, że urządzenie będzie pracować na siebie 5-7 lat, bo taki jest średni czas życia kontrolera na biurku inżyniera w Polsce.

Pozdrawiam
3Dconnexion PL
3dx

Postprzez xanjaglessx » gru 12, 2016 23:24

czesc
xanjaglessx

Postprzez zocharf » sty 30, 2017 22:27

:mrgreen:
zocharf

Powrót do Hardware