_

Mapa projektowa PDF -> CAD

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Mapa projektowa PDF -> CAD

Postprzez cryzyz » wrz 19, 2020 12:05

Cześć,
mam cada 2019. Dostałem od inwestora w pliku PDF skan mapy do celów projektowych. Próbuję go wrzucić w CADa za pomocą opcji Wstaw -> Importuj PDF. Czego bym tam nie zaznaczył to wyskakuje mi "Określona strona lub obszar pliku PDF nie zawiera żadnych obiektów". Jeżeli po prostu przeciągnę PDFa na CADa to wrzuca mi bez problemu ale sami wiecie jak ten plik wygląda a przy próbie drukowania to już totalna porażka (wrzucam w załączniku część podglądu). Jest to moje pierwsze zlecenie i chciałbym wypaść jak najlepiej więc nie ma opcji żebym takie coś zaniósł inwestorowi.
Jak to importować aby wyglądało estetycznie?
Załączniki
Bez tytułu.png
cryzyz

Re: Mapa projektowa PDF -> CAD

Postprzez kojacek » wrz 19, 2020 13:38

cryzyz napisał(a):Cześć,
mam cada 2019. Dostałem od inwestora w pliku PDF skan mapy do celów projektowych. Próbuję go wrzucić w CADa za pomocą opcji Wstaw -> Importuj PDF. Czego bym tam nie zaznaczył to wyskakuje mi "Określona strona lub obszar pliku PDF nie zawiera żadnych obiektów". Jeżeli po prostu przeciągnę PDFa na CADa to wrzuca mi bez problemu ale sami wiecie jak ten plik wygląda a przy próbie drukowania to już totalna porażka (wrzucam w załączniku część podglądu). Jest to moje pierwsze zlecenie i chciałbym wypaść jak najlepiej więc nie ma opcji żebym takie coś zaniósł inwestorowi.
Jak to importować aby wyglądało estetycznie?

Wydaje się że pdf zawiera bitmapę a nie wektory. Raczej nic z tym nie zrobisz.
kojacek

Postprzez notdot » wrz 20, 2020 12:53

ewentualnie spróbuj wyciągnąć obraz z tego pdf (darmowym programem lub on-line) i wrzuć do dwg sam obrazek
ale jakość i tak będzie średnia albo jeszcze gorsza
notdot

Postprzez miro88 » wrz 20, 2020 14:55

Wrzuć tutaj podkład.
miro88

Postprzez akor » wrz 22, 2020 21:31

Jeżeli po prostu przeciągnę PDFa na CADa to wrzuca mi bez problemu ale sami wiecie jak ten plik wygląda a przy próbie drukowania to już totalna porażka

Tak było kieeeedyś, ale nie dziś.
PDF przeciągnięty do rysunku DWG jest jak najbardziej prawidłowym XREFEM (nie obiektem OLE).
akor
akor

Postprzez kszyho » wrz 24, 2020 13:32

W autocadzie we właściwościach pdf-a ustaw "Adjust colors for background" na No, może pomoże. W 2021 mam taki sam problem z podkładem w PDF ale w 2019 tego problemu nie ma.
www.ksprojekt.eu
kszyho

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących