_

Margines podczas publikacji dwg-pdf

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Margines podczas publikacji dwg-pdf

Postprzez brzoza44 » cze 13, 2017 19:06

Cześć,
zmieniłem ostatnio CADa na najnowszego czyli AutoCAD LT 2018.
Problem pojawił się podczas publikowania zdefiniowanych układów do pdf. Mianowicie tworzą się pdfy z przesuniętymi marginesami.
Od lat śmigało mi to sprawnie i mam już sporą bazę projektów potworzoną ale w nowym CAD te same pliki na tych samych ustawieniach nie drukują się dobrze.
Napiszę konkretny przykład:
-mam rysunek w modelu
-ustawiam wydruk do drukarki systemowej DWG to PDF
-w pliku rysunku tworzę sobie układy z ustawieniami wydruku, są w nich sprecyzowane rozmiary stron, marginesy oraz orientacja (pozioma),
-marginesy ustawiam dla A3 poziomo -margines lewy na spięcie 25mm a pozostałem po 5mm,
-ramkę ustawiam równo z marginesem,
-jak drukuję do pdf to wychodzi ok,
-jak ustawię automatyczną publikację podczas zapisywania pliku to tworzy się plik pdf ale ramka na rysunku nie drukuje się zgodnie z marginesem tylko jest przesunięta tak, że jej lewy dolny róg zaczyna się w lewym dolnym rogu kartki.
Wygląda na to, że AUTOCAD podczas publikacji nie drukuje od początku obszaru wydruku tylko od lewego dolnego rogu kartki. Ramka ma dobry wymiar ale jest przesunięta w lewo o 25mm i w dół o 5mm.
Pomożecie?
brzoza44

Re: Margines podczas publikacji dwg-pdf

Postprzez akor » cze 14, 2017 22:50

Wydaje mi się, że zawsze tak było.
Publikuj z ustawieniami jak poniżej:
1.jpg

Minus - każdy rysunek w osobnym pliku, jeżeli chcesz mieć jeden wieloarkuszowy to trzeba jakimś programikiem do skejania/mergeowania potraktować. Ja używam darmowego PDFill FREE PDF.

akor
akor

Postprzez brzoza44 » cze 15, 2017 10:39

Jakoś poszło, ale do końca nie wiem czemu nie działało.
Jak już jesteśmy w temacie publikowania to w AC2018 zniknęło polecenie AUTODWFPUBLISH. Pozwalało przy ustawieniu zmiennej jako 1 na automatyczną publikację przy każdym zapisie pliku. Nie wie ktoś jak teraz zmienić tą zmienną cada?
Poniżej jak to można rozwiązać ręcznie ale po każdym otwarciu cada trzeba znowu to zmieniać, mi chodzi aby na stałe to zmienić w cadzie.
Załączniki
2017-06-15_103709.jpg
brzoza44

Postprzez akor » cze 15, 2017 12:06

Jakoś poszło, ale do końca nie wiem czemu nie działało.

To znaczy co? Udało Ci się publikować do PDF bez przesunięć marginesów?
Napisz jak. Jestem tym żywotnie zainteresowany.
akor
akor

Postprzez brzoza44 » cze 16, 2017 23:30

Udało mi się. Wygląda na to że chwilowo coś było z cadem nie tak. Tym bardziej, że w A4, A2, A1 publikowało się dobrze. Tylko w A3 marginesy odjeżdżały.
Zmieniałem ustawienia po kolei w opcjach publikowania i ostatecznie ustawiłem aby publikowało z ustawieniami AutoCAD pdf (smallest file) i poszło. Co ciekawe teraz jakąkolwiek drukarkę ustawię to jest dobrze.
brzoza44

Powrót do AutoCAD