_

Masowe przerabianie różnych dwg'ów na pdf'y.

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Masowe przerabianie różnych dwg'ów na pdf'y.

Postprzez loskamilos » gru 07, 2018 10:33

Czołem!
Natknąłem się na taki problem: mam powiedzmy 2000 rysunków budowlanych w dwgach. Mam za zadanie zrobić z nich pdfy. Każdy dwg to oddzielny rysunek w Modelu bez utworzonego layout'u z ustawieniami drukowania (niestety, bo gdyby było inaczej to już bym sobie poradził). Każdy rysunek zamyka się w ramce rysunkowej (polilinia), ramki niestety są i A4, i A3 i A2, ale są też totalnie randomowe (np 632mm x 784mm czy też 297mm x 3000mm). Czy zna ktoś z Was jakiś sposób na masową konwersję tych wszystkich rysunków do oddzielnych pdfów (ale zgodnie z jedną niezmienną Tabelą stylów wydruku - chodzi o grubość linii w zależności od koloru linii).
Bo jeśli miałbym to robić ręcznie to przecież tydzień w plecy, szczególnie z ustawianiem rozmiarów arkusza dla tych wszystkich niestandardowych plików dwg.

Może istnieje jakiś sposób w stylu:
- opublikowanie każdego dwg'a na oddzielnym arkuszu PDF łącznie z dopasowaniem rozmiarów wypadkowego pdf'a do rozmiarów ramki z dwg'a
- albo opublikowanie każdego dwg'a na jakimś arkuszu, który będzie stały dla wszystkich rysunków (powiedzmy 5x5 m) i potem wsadowe przycięcie każdego pdf'a z osobna do granic linii ramki?

Szukałem na różnych forach, stronach, filmach na youtube, nie znalazłem nic co rozwiązuje mój problem lub chociaż zbliża mnie do rozwiązania. Kombinowałem też na własną rękę, bezskutecznie póki co :/
Z góry dzięki za pomoc!

EDIT: PS wiem, że taką opcję ma Acrobat Professional, ale jest bardzo drogi. Poszukuję raczej rozwiązania chałupniczego, wykorzystującego AutoCADa w pełnej wersji i ew. jakieś darmowe drukarki pdf (PDFCreator itp.).
loskamilos

Re: Masowe przerabianie różnych dwg'ów na pdf'y.

Postprzez Kuracki » gru 07, 2018 11:00

Masz to zrobić ręcznie i nie ma się co tego wstydzić. Tylko się już zabieraj do roboty bo czas ci ucieka. Jak by firma chciał mieć specjalistę CAD to by go zatrudniła a tak trzeba januszować.
Kuracki

Postprzez loskamilos » gru 07, 2018 11:24

Januszowa to jest twoja odpowiedź.
Mam nadzieję, że kolejne komentarze będą nieco bardziej merytoryczne :)
loskamilos

Postprzez kszyho » gru 07, 2018 14:15

Na Autodesk App Store jest program pod nazwą Model Space PDF-conveyor za 3 USD. Zobacz może rozwiąże twój problem
www.ksprojekt.eu
kszyho

Postprzez loskamilos » gru 07, 2018 14:52

Dzięki za info. Nie do końca o to mi chodziło, bo wciąż wymaga to fizycznego otwierania każdego z rysunków, ale przynajmniej sam dobiera rozmiar pdfa. Poczekam, może ktoś jeszcze coś podpowie. W międzyczasie sam kombinuję jak to zrobić lepiej.
loskamilos

Postprzez piotrekm13 » gru 07, 2018 18:06

Zobacz tutaj. Na dole tematu.
drukowanie-du-ej-ilo-ci-plikow-t80991.html
Programik nazywa się Skript Pro i potrafi takie rzeczy jak potrzebujesz. Jedyna trudność to zrobić sobie odpowiedni skrypt. Można korzystać z gotowych przykładów i ewentualnie modyfikować. Trochę trzeba na zasadzie prób i błędów, ale jak już działa to cieszy.
piotrekm13

Postprzez loskamilos » gru 10, 2018 09:12

I potrafi sam dopasować rozmiar drukowanej strony pdf do wymiarów rysunku na Modelu w dwg'u? Rozumiem, że trzeba mu pewnie w tym celu napisać odpowiedni nawet już nie skrypt, co mały program :D ale spróbuję, może coś wymyślę.
loskamilos

Postprzez loskamilos » gru 10, 2018 09:28

Bo z tego co widzę, to sam natknąłeś się na problem, rozwiązany?
loskamilos

Powrót do Forum CAD