_

Masz dość..... - zostań Januszem branży CAD Automotive

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Masz dość..... - zostań Januszem branży CAD Automotive

Postprzez ll » mar 03, 2019 01:39

W tym wątku podzielę się wszelkimi aspektami jak powstał biznes CAD Automotive w Polsce - jak się rozwijał, jak powstawali nowi Janusze , niczym psychologia/socjologia myślenia Janusza CAD , sposób pracy u Janusza CAD, koneksje Januszów CAD , ogólnie CAD Automotive revelad. Niczym Antropolgia Januszów. Po co to robie ? bo mi się po prostu żygać chce jak inżynier nie może wyjść z pracy "zdrowy" tylko wkur.... I poniekąd to jest moja reakcja na akcje adminów CAD.pl z usunięcia "absurdów pracy inżynierów mechaników " . Żadna firma nie zostanie podana bezpośrednio ale pośrednio już tak :-)..... To będzie opisanie biznesu CAD od zakupu CATII po "napiepszanie" - czyli cyrk w niewiem ilu faktach ......
ll

Re: Masz dość..... - zostań Januszem branży CAD Automotive

Postprzez ll » mar 03, 2019 01:49

Inicjacja powstawania nowego Janusza ,

Nic nowego nie wymyślę tylko póżniej podam przykłady - każdy nowy Janusz zasadniczo powstał bo już ludzie nie mogli wytrzymać jak ich dymają ... tak więc wpadają na super pomysł "czemu my nie mamy zaczać dymać " ?? Czyli branża CAD Automotive pograża się albo zwyżkuję ( zależy od postrzegania...). Tak powstało większość firm w tej branży z małymi wyjątkami o których potem napiszę.

Ale moze zaczne od początku - była komuna, było ciężko , miałem niemiecki paszport i byłem inżynierem - Janusz has arised!!!!.....

to be continued
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:00

Janusz nauczył się CATII 4 - co trzeba przyznac jest jego wyczynem(ale potem polegl jak próbowal sie napinac....). Tak więc na rynku niemieckim był niczym teraz jak super programista.... Anegdota z tamtych czasów CATIOWCY 4-kowcy mowili pracodawcom : ty mnie nie mozesz zwolnić TY mnie mozesz sprzedać...) Tak więć u Januszy obudziła się zylka biznesu.....
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:08

tak wiec Janusz ( a może przedsiębirorca z wizją na przyszłość ...to potem wytłumaczę). Dogadał się z klientem i teraz zacytuję kolegę (bedzie brzmialo jak zakladanie amerykanskiego startupa...) spali na styropianach i w pokojach mieli stacje CATII 4 na których i rozwijali biznes na tych samych co pierwsza część Terminatora powstała - brzmi dobrze jak american Amazon dream , Apple dream ?
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:21

No to wyklikali pierwszy project !!! Mamy swojego BEZOSA !! .....I Potem przyszła CATIA 5 - rewoucja absolutna ... szczegółow nie znam ale Janusz przerzucil całe swoje siły na Polske na ludzi z którymi spał na styropianach ( dalej brzmi jak zakładanie amerykańskiego startupa).... Janusz idzie krok dalej tj. otwiera resselera CATII i równolegle biuro "konstrukcyjne" .
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:24

Z założenia Janusz miał kilku zaufanych ludzi plus "bande" studentów robiących za 1600 netto na start - po 3 latach za 2200.....
I w tym momencie doszlo do złamania elektronu to jest szef jeden odszedl i został januszem......i pociagnal za soba 2 starategiczne osoby z niemiec - tak wlasnie powstal nastepny janusz !!!
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:33

ale w miedzyczasie dwoch konstruktorow odeszlo do konkurencji krakowskiej i wyjechali na kontrakt - ten krakowski janusz byl taka alternatywa na janusza numer 1.... dlugo to nie trwalo jak ci konstruktorzy(bo byli dobrzy - tak mowia) zostali nowymi januszami - czyli zostan januszem ruchajac janusza - w sumie sprawiedliwe..... Zostali nowymi "graczami" na rynku januszy w Polsce - czyli mamy juz 3 graczy - z dobrobytu w dupie sie moze poprzewracac :-)
ll

Postprzez velaskez » mar 03, 2019 02:37

Mam dwie malutkie sugestie.
Pierwsza, może najpierw zbierz myśli w całość i przestać trzaskać posty jak pijany?
Druga, może załóż własnego bloga i tam wylewaj żale?
velaskez

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:38

Ale doszlo do totalnego rozpiepszenia myslenia Januszowego, bo wrocil bohater zza granicy z doswiadczeniem w wypelanianiu excela i namieszal swoja pewnoscia siebie a to w polskich warunkach jest niespotykane... tak wiec zostal wspoludzialocewm janusza krakowskiego , ktorego taktycznie polozyl zeby zalozyc swojego "Janusza" - i to jest Janusz nr 1 dzisiaj w Polsce :-)
ll

Postprzez ll » mar 03, 2019 02:39

velaskez napisał(a):Mam dwie malutkie sugestie.
Pierwsza, może najpierw zbierz myśli w całość i przestać trzaskać posty jak pijany?
Druga, może załóż własnego bloga i tam wylewaj żale?

to jest tylko forma szydery :-) ktora ty pownienes znac bo w Anglii mieszkasz .....
ll

Następna strona

Powrót do Forum CAD