_

Mechanika i Budowa Maszyn

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Mechanika i Budowa Maszyn

Postprzez divine11 » lip 15, 2016 20:39

Witam wszystkich .
Od października zaczynam studia na kierunku MiBM. Jako że , jest już połowa lipca to chciałbym "zagłębić" się w ten temat.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś książki , poradniki (dla laika) właśnie w tym kierunku , dzięki którym mógłbym się odnaleźć oraz zaznajomić się z tematem.

Pozdrawiam :)
divine11

Re: Mechanika i Budowa Maszyn

Postprzez alik3823 » lip 15, 2016 22:35

Wbrew pozorom kierunek ten jest bardzo wymagający. Na pierwszym roku skup się na tym aby zdać matematyke i fizyke. Drugi rok jest najgorszy (przynajmniej w moim odczuciu). Wszystko zależy też jaką uczelnie wybrałeś, ale przy tym kierunku gdzie byś nie studiował i tak musisz sie przyłożyć.
alik3823

Postprzez divine11 » lip 16, 2016 08:21

Jeśli chodzi o matematykę i fizykę , to jakie działy (zagadnienia) już zacząć omawiać sobie ?
divine11

Postprzez velaskez » lip 16, 2016 12:09

Tu masz karty kursów z PWr, opisane wszystko co się robi na zajęciach przez całe studia inżynierskie.
http://kursy.itma.pwr.wroc.pl/katalog_k ... M_I_ST.pdf
Ja Ci powiem tak: korzystaj z wakacji póki możesz, bo od tego one są. Daj sobie spokój.
Za kilka lat jak pójdziesz do pracy to za tym zatęsknisz. Wystarczy, że będziesz robił systematycznie w ciągu semestru i to wystarczy.
velaskez

Postprzez Marek_pno » lip 19, 2016 07:04

Osobiście całej książki na studiach to ja raczej nie przeczytałem, bardziej szukało się fragmentów ,które były związane z projektami.

Na zaliczenie wystarczyło to co było w notatkach z wykładu.

Najgorzej jest na pierwszym semestrze, potem człowiek się przyzwyczaja. Geometria wykreślna + fiza + mata to są główne "kosy" z pierwszego semestru (jeśli się nic nie zmieniło).

velaskez napisał(a):Tu masz karty kursów z PWr, opisane wszystko co się robi na zajęciach przez całe studia inżynierskie.
http://kursy.itma.pwr.wroc.pl/katalog_k ... M_I_ST.pdf
Ja Ci powiem tak: korzystaj z wakacji póki możesz, bo od tego one są. Daj sobie spokój.
Za kilka lat jak pójdziesz do pracy to za tym zatęsknisz. Wystarczy, że będziesz robił systematycznie w ciągu semestru i to wystarczy.

Kolega dobrze mówi, korzystaj z wakacji :) naukę zostaw na później.

Jak chcesz mi trochę punktów nabić na chomiku to tutaj masz materiały ze studiów inżynierskich mbm pwr. -->

Wpisz w google "chomikuj marekepj"

Marek
Marek_pno

Postprzez divine11 » lip 20, 2016 16:54

A mam jeszcze takie pytanie , czy na MiBM (zielona góra) jest w programie analiza matematyczna ?
divine11

Postprzez Piotrek_Zet » lip 20, 2016 20:49

Ja mam nadzieję, że jest! Co to za studia techniczne bez analizy? Ja jestem zdania, że powinni nawet osobno prowadzić rachunek różniczkowy, całkowy, obydwa przez 2 semestry - bez tego ciężko jest zrozumieć zjawiska zachodzące w wytrzymałości materiałów czy mechanice płynów.
Piotrek_Zet

Postprzez Remal » lip 20, 2016 21:08

Oj tam, studenta tylko by męczyli analizą, wytrzymałością, mechaniką, TMMami. Student chce konkretów. A tak na serio to chyba są ministerialnie określone programy studiów na danych kierunkach i nie może sobie uczelnia organizować wakacji 5-letnich z dyplomem na koniec.
Remal

Postprzez Piotrek_Zet » lip 20, 2016 22:13

Remal napisał(a):Oj tam, studenta tylko by męczyli analizą, wytrzymałością, mechaniką, TMMami. Student chce konkretów. A tak na serio to chyba są ministerialnie określone programy studiów na danych kierunkach i nie może sobie uczelnia organizować wakacji 5-letnich z dyplomem na koniec.

Pytaniem jest więc, co jest "konkretem" i czego powinni uczyć :)
Piotrek_Zet

Postprzez broniar » lip 20, 2016 23:47

Jak wspominali przedmówcy-korzystaj z wakacji. To ostatnie takie :) Ale od października... Znajdź koło naukowe, które robi rzeczy w obrębie Twoich zainteresowań (w.g. mnie nie da się być obrym w czymś, czego się nie czuje/lubi). Na wyjściu ze studiów świadomym należy być, że mało się wie... Ale to co w.g. mnie teraz (i w przyszłości coraz bardziej) jest bardzo porządane to umiejętność programowania - C++, Python na początek. Dużo aplikacji inżynierskich opiera się na tych językach. I z szaunku dla zasłóg o FORTRANie też wspomnę (wszystkim polecam zapoznanie się co oferuje standard 2008). Więc jak miałbym coś polecać to dokształcać się we własnym zakresie w tym temacie, bo niestety wydziały mechaniczne nie oferują niczego konkretnego w tej materii...

Pozdrawiam
Kuba
broniar

Następna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących