_

Menu rozwijane z bloku z atrybutem widoczności

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Menu rozwijane z bloku z atrybutem widoczności

Postprzez bezczel » lut 01, 2018 13:19

Witam,

Nie wiem nawet jak zacząć aby opisać to co chce osiągnąć finalnie ale od początku: potrzebuję wykonać blok dynamiczny z parametrem widoczności, na którym dodatkowo będzie można wybrać opis z listy rozwijanej.
Spróbuję to opisać na przykładzie:
Tworzę blok dynamiczny z parametrem widoczności - mam zaszyte 3 rodzaje regałów dajmy na to z książkami 60, 90 i 110. Parametr widoczności pozwala mi na szybkie ustawienie regałów na ścianie ale potrzebuje dodatkowo do tego dopisać rodzaj/grupę/tematykę książek znajdujących się na danej półce czyli najlepiej coś w rodzaju drugiego menu rozwijanego/listy, z której będę mógł wybrać: Kryminał, Science fiction, Dokument, Romans. Jedna z opcji to utworzenie bloków z już gotowym opisem czyli w powyższym przypadku" rodzaje regałów x ilość kategorii = 3*4=12 i zaszyć to w parametrach widoczności ale jeżeli dojdzie mi trochę więcej rodzajów regałów oraz kategorii to ilość diametralnie rośnie.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy istnieje sposób na rozwiązanie takiego zadania?
bezczel

Re: Menu rozwijane z bloku z atrybutem widoczności

Postprzez kojacek » lut 01, 2018 15:15

bezczel napisał(a):Witam,

Nie wiem nawet jak zacząć aby opisać to co chce osiągnąć finalnie ale od początku: potrzebuję wykonać blok dynamiczny z parametrem widoczności, na którym dodatkowo będzie można wybrać opis z listy rozwijanej.
Spróbuję to opisać na przykładzie:
Tworzę blok dynamiczny z parametrem widoczności - mam zaszyte 3 rodzaje regałów dajmy na to z książkami 60, 90 i 110. Parametr widoczności pozwala mi na szybkie ustawienie regałów na ścianie ale potrzebuje dodatkowo do tego dopisać rodzaj/grupę/tematykę książek znajdujących się na danej półce czyli najlepiej coś w rodzaju drugiego menu rozwijanego/listy, z której będę mógł wybrać: Kryminał, Science fiction, Dokument, Romans. Jedna z opcji to utworzenie bloków z już gotowym opisem czyli w powyższym przypadku" rodzaje regałów x ilość kategorii = 3*4=12 i zaszyć to w parametrach widoczności ale jeżeli dojdzie mi trochę więcej rodzajów regałów oraz kategorii to ilość diametralnie rośnie.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy istnieje sposób na rozwiązanie takiego zadania?

1) Opisy daj w parametrze widoczności
2) Regały zaś w tabeli właściwości bloku
kojacek

Postprzez bezczel » lut 01, 2018 15:59

Możesz prosze rozwinąć "2) Regały zaś w tabeli właściwości bloku"?
bezczel

Postprzez kojacek » lut 01, 2018 16:17

bezczel napisał(a):Możesz prosze rozwinąć "2) Regały zaś w tabeli właściwości bloku"?

Nie definiuj trzech widoków dla trzech regałów jako parametr widoczności, tylko zrób (jeden) model parametryczny regału z wymiarami w tabeli właściwości. Tutaj masz przykład prostego bloku - niech to będzie rura z określoną w tabeli właściwości średnicą DN, oraz widok jej osi jako parametr widoczności (Tak / nie). <klik> :

dynblockpipe.gif

Podobnie możesz zrobić z regałami.
kojacek

Postprzez bezczel » lut 01, 2018 17:08

OK - Super, dziękuję. Wg powyższego spokojnie mogę zagospodarować ścianę. Bardzo ułatwia sprawę.

Teraz pytanie jak rozwiązać temat, kiedy meble są dwustronne wolnostojące, a na każdym w nich musi stać asortyment o innej tematyce? Tu problem zaczyna się nawarstwiać...
bezczel

Powrót do AutoCAD