_

Możliwe, aby flash BIOS na płycie Gigabyte w odzysku?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Możliwe, aby flash BIOS na płycie Gigabyte w odzysku?

Postprzez aadesh55 » sty 18, 2021 11:23

Dwa razy dano mi dwie rzeczy.

Pierwszym z nich była płyta Intela 6. generacji. Jest to Gigabyte H110M-A, który może obsługiwać procesor 7 generacji, chociaż nie wszystkie funkcje 7 generacji z lampą błyskową BIOS. Zakładam, że płyta jest dobra, ale nie wiem. Wyglądało to nowo w pudełku ze srebrną torbą statyczną i ochraniaczem procesora LGA na miejscu.

Drugim elementem był martwy 7 generacji Acer Intel Core i3. Wziąłem procesor z tej płyty i włożyłem do płyty Gigabyte 6th gen.

Płyta odpala się i wyłącza się w niekończącym się cyklu. Myślę, że płyta może być złe, procesor może być zły, lub BIOS na pokładzie nie jest aktualizowany do obsługi 7 generacji. Czytałem online, że bardziej aktualny BIOS musi być błysnął do obsługi procesora 7 generacji.

Czy istnieje sposób, aby zmusić płytę do odzyskiwania kryzysu i flash z dysku flash? Znalazłem również Celeron G3900 za 15 dolarów, które mogę użyć do po prostu grać i flash BIOS, ponieważ jest to procesor 6 generacji i obsługiwane przez płytę. Jest to najtańszy 6-ty gen mogłem znaleźć. To jest naprawdę tylko zabawa dla mnie i nie potrzebuję go, ale nienawidzę, aby zobaczyć coś takiego tylko gnić i iść do odpadów.

192.168.2.1
192.168.0.1
192.168.1.128
aadesh55

Powrót do Hardware