_

Możliwość dorywczego przyuczenia/współpracy

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Możliwość dorywczego przyuczenia/współpracy

Postprzez Krzyniecki » sty 11, 2017 12:55

Witam,

Z góry pragnę przeprosić jeżeli pytanie znajduje się w złym dziale/ jest nieodpowiednie do char. forum.
Ukończyłem uczelnie techniczną, gdzie miałem okazje poznać trochę naturę pracy w AutoCAD/SolidWorks. Pracuje w zupełnie innej branży. Jednak chciałbym w wolnych chwilach zaangażować się w projektowanie 3D/2D i przypomnieć sobie arkana tworzenia dokumentacji technicznej. Stąd mam pytania:

1) Nie chciałbym marnować mojego zapału i energii na działania nieefektywne. Czy jest możliwe zawiązanie jakiejś nieodpłatnej współpracy z firmą/biurem projektowym. Chciałbym realizować początkowo jakieś proste zadania, nieskomplikowane rysunki - w formie zdalnej, bo jednak zatrudniony jestem w innej branży. Czy z punktu widzenia pracodawcy jest to ciekawy układ?

2) W czasie studiów używałem SolidWorks oraz AutoCad. Obsługa którego z tych programów będzie bardziej atrakcyjna dla przedsiębiorcy z punktu widzenia pytania nr 1?

3) Jakie materiały szkoleniowe polecacie by zacząć "przypominanie sobie" używania programu Cad?

Z góry dziękuje za konkretne i rzeczowe odpowiedzi, innych proszę nie udzielać.
Krzyniecki

Re: Możliwość dorywczego przyuczenia/współpracy

Postprzez Mirek999 » sty 11, 2017 14:04

Po pierwsze przejdź się po firmach w okolicy - zaproponuj współpracę. Może być ciężko, bo od firm wymaga się by nie udostępniali dokumentacji - ale warto spróbować.
Po drugie poszukaj dokumentacji w internecie. Spróbuj zamodelować coś ciekawego: Maszynę parową, silnik, itp.
Pobaw się w inżynierię odwrotną
Zrób z najciekawszych rzeczy które zamodelujesz portfolio.
Mirek999

Re: Możliwość dorywczego przyuczenia/współpracy

Postprzez gambolo » sty 11, 2017 23:16

Krzyniecki napisał(a):Witam,

2) W czasie studiów używałem SolidWorks oraz AutoCad. Obsługa którego z tych programów będzie bardziej atrakcyjna dla przedsiębiorcy z punktu widzenia pytania nr 1?

3) Jakie materiały szkoleniowe polecacie by zacząć "przypominanie sobie" używania programu Cad?

2.. zależy jaka firma, w wielu biurach używa się jeszcze autocad jako podstawowego narzędzia
3..samouczki, poradniki z netu, filmy instruktażowe itp..
gambolo

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących