_

[SolidWorks] Model do analizy CFD iniekcji

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[SolidWorks] Model do analizy CFD iniekcji

Postprzez NewJoker » sie 05, 2017 21:22

Witam,

w ramach ćwiczeń przed pracą dyplomową z symulacji numerycznych przeglądam sobie różne projekty znalezione w Internecie. Szczególnie zaciekawił mnie jeden dotyczący analizy przepływu w naczyniu krwionośnym podczas iniekcji. Mam jednak problem ze stworzeniem modelu 3D odpowiadającego temu w projekcie:

12.PNG

1345.PNG

132445.PNG

Model ten jest z pozoru prosty, ale nie wiem jak wykonać element odpowiadający igle z wstrzykiwaną do żyły substancją (widoczny na 2 obrazku z widokiem transparentnym). Chciałem zrobić to wycięciem przez obrót albo różnicą boolowską 2 modeli, ale wtedy nie będzie możliwości zadania warunku brzegowego na górnej ściance igły (3 obrazek). A jest to konieczne, ponieważ model ma służyć do przeprowadzenia 2 analiz - w pierwszej nic nie jest wstrzykiwane i bada się przepływ krwi wokół wbitej igły a w drugiej następuje wstrzyknięcie płynu przez igłę.

Czy ktoś wie jak zrobić coś takiego ?

Z góry dziękuję za pomoc

P.S. Na wszelki wypadek wstawiam link do rzeczonego projektu: http://www.strek.strefa.pl/students/mszb/mszb150701.pdf
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D