_

Modelowanie konstrukcji stalowych w budownictwie

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Modelowanie konstrukcji stalowych w budownictwie

Postprzez leebailong7 » sty 27, 2019 10:12

Witam,
Zaczęły ostatnio napływać do mnie zlecenia na projekty do których niezbędny jest program do modelowania stali w 3d, a mianowicie:
-spiralne schody do zbiorników (wymagany model 3d step)
-warsztatówka konstrukcji blaszanych na podstawie modeli z inventora

Kupując program chciał bym żeby posłużył mi do czegoś więcej niż tylko w/w rzeczy. Robię pomosty obsługowe, rampy załadowcze, czasami halę. Jednym z kluczowych warunków jest też cena.
Poszperałem w internecie i odkryłem Ironcada. Program był by idealny gdyby miał generator węzłów typowych. Bawię się już nim trochę i obsługa mi odpowiada. Niestety nie znalazłem żadnej alternatywy w podobnych pieniądzach. Może coś przegapiłem?
Jesteście w stanie zaproponować coś innego?

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
leebailong7

Re: Modelowanie konstrukcji stalowych w budownictwie

Postprzez gambolo » sty 28, 2019 12:54

zwcad 3d
t-flex
gambolo

Postprzez ZbysioMT » sty 29, 2019 22:38

Jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe to jest bezkonkurencyjnym programem jest TEKLA
https://www.tekla.com/
ZbysioMT

Postprzez hegybrown » sty 30, 2019 11:28

Nie wiem jak cenowo wychodzi, ale może zobacz SolidWorksa. Do jakiej ceny szukasz oprogramowania?
hegybrown

Postprzez cordem » sty 30, 2019 12:11

Solid Edge popatrz.

Jeśli chodzi o węzły typowe to w IronCad masz dodatek IC-Normalia który daje sporo możliwości.
Sprawdzałeś czy tam jest to czego Ci brakuje (jeśli masz ten modół).

Good Lack
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez ZbysioMT » sty 30, 2019 22:45

Czy wy macie pojęci jak się modeluje konstrukcje stalowe budowlane ???
Przecież Solid Works, Solid Edge i Inventor do tego się nie nadają.
Projektanci by się zajechali robiąc model 3D. Jak to potem na przykład eksportować od IFC zrobić jakieś przedmiary.
Przy okazji zamodelować fundamenty zrobić zbrojenie itp. Programy w/w są dobre dla branży mechanicznej a nie budowlanej.
Oprócz Tekli może Jeszce Advanse Steel ale to niższa półka. Testowaliśmy to z Tekla i W Tekli można zrobić więcej szybciej i jest bardziej przyjazna.
ZbysioMT

Postprzez asa » sty 31, 2019 08:21

ZbysioMT napisał(a):Czy wy macie pojęci jak się modeluje konstrukcje stalowe budowlane ???
Przecież Solid Works, Solid Edge i Inventor do tego się nie nadają.
Projektanci by się zajechali robiąc model 3D. Jak to potem na przykład eksportować od IFC zrobić jakieś przedmiary.
Przy okazji zamodelować fundamenty zrobić zbrojenie itp. Programy w/w są dobre dla branży mechanicznej a nie budowlanej.
Oprócz Tekli może Jeszce Advanse Steel ale to niższa półka. Testowaliśmy to z Tekla i W Tekli można zrobić więcej szybciej i jest bardziej przyjazna.

Mi też coś to nie pasuje. Człowiek chwali się że robi czasem halę a ma problemy z wyborem zabawek. Budowlane konstrukcje stalowe rządzą się swoimi prawami czyli wcześniej PN 3020 teraz teraz EC3 jeżeli chodzi o projektowanie. Dokumentacja i jej zakres jest jasno określony. Brak możliwości modelowania węzłów typowych z automatu to raczej świadome działanie, bo to projektujący określa jak będzie on pracować co za tym idzie czy śrubowe sprężone a może spawane... Czy węzeł będzie podaty a może trzeba uwzględnić P Delta i inne tam II rzędu efekty....
Pozdrawiam ciepło
asa
P.S.
MTK 2006 niech będzie dla nas wszystkich przestrogą do bezkrytycznego takrowania satli
asa

Postprzez gambolo » sty 31, 2019 09:20

bo to reklama :D
gambolo

Postprzez asa » sty 31, 2019 10:49

gambolo napisał(a):bo to reklama :D

Ups poranna czujność ograniczona ;)
Pozdrawiam ciepło
asa
P.S
Panowie Reklamodawcy mam takie małe pytanko. Kto będzie bardziej odpowiedzialny za to że małpa pocięła komuś facjatę?
Ten co w celach zarobkowych bezkrytycznie wciśnie jej brzytwę w łapę czy też owa małpa co się nią nie potrafi posługiwać ?
asa

Postprzez hegybrown » sty 31, 2019 16:05

człowiek teraz zanim coś napisze w odpowiedzi na komentarz musi chyba przynajmniej trzy razy przez sito przesiać. Internet to coraz większy śmietnik. Czasami szkoda trochę czasu poświęcać komuś by pomóc.
hegybrown

Następna strona

Powrót do Modelowanie 3D