_

[SolidWorks 2018] Modelowanie na podstawie innych brył

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[SolidWorks 2018] Modelowanie na podstawie innych brył

Postprzez jannas1 » gru 13, 2017 23:25

Hej, jestem nowicjuszem w obsłudze SolidWorksa (dopiero się go uczę), przedtem operowałem w DS Mechanical. Próbuję zrobić kilka rzeczy, banalnych dla DS Mechanicala a nieintuicyjnych dla mnie w Solidzie. Przykład - chcę zamodelować jedną część na podstawie drugiej - w poprzednim programie ustawiałem sobie we właściwych pozycjach np. dwa elementy, rysowałem trzeci pomiędzy nimi i dowolnie go kształtowałem. W Solidzie próbowałem np narysować szkic na podstawie części, ale zawsze w grę wchodzą relacje i dziedziczenie, które nie pozwalają mi swobodnie narysować kolejnej części. Proszę zatem o pomoc, jak mogę wykonać taką operacje?
jannas1

Re: [SolidWorks 2018] Modelowanie na podstawie innych brył

Postprzez bildder » gru 14, 2017 23:46

Pokaż na obrazku o co chodzi.

Banalne są dlatego, że znasz ten program, a drugiego nie znasz i próbujesz zapewne robić wszystko na zasadzie analogii - to błąd w podejściu.

Oczywiście każdy ma prawo do subiektywnej oceny danego programu, ale z całym szacunkiem - SOLIDWORKS jest uważany za jeden z bardziej intuicyjnych programów CAD.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Powrót do Modelowanie 3D