_

modyfikacja polecenia move(przesuń)

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

modyfikacja polecenia move(przesuń)

Postprzez yazid0409 » maja 21, 2020 22:26

Witam,
jest to mój pierwszy wpis na tym forum, dlatego chciałbym się przywitać! Przestudiowałem to forum dość dokładnie (przynajmniej tak mi się wydaje) nie jestem też początkującym użytkownikiem AC ale mam pewien problem. Chciałem sobie stworzyć przycisk, który umożliwiałby mi przesuwanie tylko w określonej osi, myślałem żeby wykorzystać do tego dwie komendy: przesuń oraz lokalizacja.filtr współrzędnych, .X. Makro od przesuń to ($M=$(if,$(eq,$(substr,$(getvar,cmdnames),1,4),GRIP),_move,^C^C_move) natomiast od filtra współrzędnych to (.X). I teraz moje pytanie jak wpleść makro (.X) w makro od przesuwania aby filtr włączał się dopiero po wybraniu LPM pierwszego punktu bazowego? pewnie dla zaawansowanych użytkowników z tego forum to będzie "bułka z masłem" bo to co już zdążyłem tutaj wyczytać to imponująca wiedza. Jeżeli temat już był poruszany to przepraszam i jednocześnie proszę o podlinkowanie go.
yazid0409

Re: modyfikacja polecenia move(przesuń)

Postprzez yazid0409 » cze 01, 2020 21:58

nikt mi nie pomoże?
yazid0409

Powrót do Forum CAD