_

Monitor do CAD

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Monitor do CAD

Postprzez artekp » lis 27, 2015 10:39

Witam.
Jestem na etapie poszukiwania monitora do pracy z programami CAD.
Moje kryteria to:
- wielkość matrycy ok 27"
- dobra rozdzielczość
- funkcje ograniczające zmęczenie przy długotrwałej pracy
- DisplayPort
- cena do ok 2000 zł.

Monitor docelowo będzie podpięty pod mobilną stacje roboczą HP EliteBook 8770w.

Na chwilę obecną mam "dwóch kandydatów":
1. BenQ BL2710PT
2. BenQ GW2765HT
Według opisu pierwszy jest dostosowany do cad. Drugi ma więcej funkcji dla ochrony oczu.
Osobiście skłaniał bym się ku drugiemu.

Bardzo proszę o poradę czy zaproponowany sprzęt jest ok i czy nadaje się do pracy z CAD (Inventor)?
Może ktoś zaproponuje jakiś inny lepszy model?

Z góry dziękuję za pomoc.
artekp

Re: Monitor do CAD

Postprzez IPO » lis 27, 2015 14:20

Osobiście w domu posiadam BENQ z tym że niższą przedział cenowy bo 1,3k i 25', kąty widzenia super, kolory też, nie posiada funkcji ochrony oczy, ale od czego jest zmiana tła na którym pracujesz (ja osobiście pracuje zawsze z tłem czarnym), samą jasność też można zmniejszyć w ustawieniach. Póki co się nie psują i niech tak zostanie. A w pracy użytkuje Iiyama 27'' i też się sprawdzają mimo niższej rozdzielczości od w/w BENQ, jest to niezauważalne wg mnie.

A jeżeli chcesz robić dodatkowo jakieś rendery i mieć dobre odwzorowanie barw to z monitorów które bym polecił, ale tylko kilkukrotnie na nich pracowałem są monitory marki EIZO
IPO

Postprzez artekp » lis 27, 2015 19:01

Brałem pod uwagę monitory iiyama, dokładnie model ProLite X2888HS-B1 28". Parametry trochę gorszę od Benq ale i cena niższa.
Nie wiem czy jak mam budżet 2000 oszczędzać na tańszych modelach. Opinie na internecie są różne o tym modelu, natomiast benq chwalą. Niestety nie są to opinie ludzi pracujących w CAD. Stąd mój temat na tym forum.
O Eizo słyszałem, że są dobre ale i drogie.
artekp

Postprzez infinitywaves » lis 27, 2015 21:29

Witam,
artekp napisał(a): Drugi ma więcej funkcji dla ochrony oczu.
zelektryzowany nowinami ;-p!, wpadłem tu: http://benq.com.pl/product/monitor/gw2765ht/ niestety, żadnych cudów nie ma, w moim DELL'u doliczyłem się 8 różnych predefiniowanych profili oraz oczywiście opcja custome ale na bank ustawisz to co najbliższe naturalnym kolorom i nie będziesz tego nawet chciał zmieniać (gdybyś był grafikiem poleciłbym kalibrator który obserwuje cały czas ilość i rodzaj światła w pomieszczeniu oraz sam dynamicznie dopasowuje zmiany, chyba najtańszy to: http://piksel-pro.pl/datacolor-spyder-4-elite.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info), co do migotania zacytuje "Twoje oczy nie mogą zobaczyć migotania, ale z pewnością mogą je odczuć" otóż "z pewnością" a nawet na pewno to marketingowy bełkot, LCD to nie CRT, forma przypuszczająca ha ha czyli może mogą może nie mogą nikt tego nie udowodni, otóż nie mogą, nie widzimy podczerwieni, ultrafioletu, dla płynnego obrazu minimum to 35klatek/sekundę, dynamiczny obraz 60-90klatek takie 200 i wyżej zaczynają generować zdublowane klatki w filmach gdyż ruch/akcja jest wolniejsza, nooo chyba że ruszasz kursorem z prędkością pocisku albo zamiast oczu masz implanty z jakimiś super sensorami wysokiej czułości lub tez oglądasz ciągle coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=BakfHsvmBlg i chcesz ostry obraz. Koniec novum, każde IPS odzwierciedla genialnie kolory RGB w okolicy 99-100% co do wymagań w CAD ma się wręcz zabawnie, z moich doświadczeń jednak wynika że DELL robi najlepszą elektronikę jest po prostu cholernie trwała. Różnica miedzy 27" a 30" warta przemyślenia (nawet gdyby 27" było takie http://allegro.pl/monitor-27-dell-p2715 ... 50018.html). Na koniec
artekp napisał(a): funkcje ograniczające zmęczenie przy długotrwałej pracy
najlepszą funkcją jest nie ślęczeć non stop przed LCD i wyskoczyć np. na bike ;-p lub zrobić coś dla siebie gdzie oczy pracują na różny dystans.

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Postprzez artekp » lis 28, 2015 16:29

Z tego co rozumiem to lepszy taki z sensorem światła?
Czyli BenQ BL2710PT?
artekp

Postprzez infinitywaves » lis 28, 2015 16:56

Witam ponownie,
artekp napisał(a):Z tego co rozumiem to lepszy taki z sensorem światła?
tylko wtedy kiedy są fatalne warunki pracy, których nie można poprawić, z czujnikiem staną się wtedy tylko uciążliwe gdyż cudów nie ma (idea czujnika światła jest uzasadniona dla prac graficznych nie CAD i ma służyć do równomiernej pracy/korekty koloru). Po drugie to może niech Pan od razu poda namiar do siebie skoro sprzedaje Pan Benq'i.

Pozdrawiam
I
infinitywaves

Postprzez artekp » lis 29, 2015 17:36

Dziękuję za wyjaśnienia.
Co do sugesti odnośnie sprzedaży Benq-ów to nie wiem skąd taki pomysł. Wystarczy spojrzeć czego dotyczą moje wczesniejsz posty.
artekp

Postprzez infinitywaves » lis 30, 2015 12:52

Witam ponownie,
artekp napisał(a):Wystarczy spojrzeć czego dotyczą moje wczesniejsz posty.
Patrze, sztuk 3 (słownie: trzy), wszystkie dotyczą inventora... hm, to o niczym nie świadczy (w odróżnieniu od obecnego "pompowania" Benq'a = Acer'a do rangi pro - oni sami sobie trochę strzelają w kolano pisząc że mają podkręcony profil kontrastu dzięki temu nie zapomnimy narysować linii ha ha znaczy się że co? Ustawiam własny profil/custome i mam to samo... = marketingowy bełkot i może niech opisują kwiaty albo coś mniej skomplikowanego booo to śmieszne - kontrast/czytelność to odpowiedni dobór kolorów linii oraz co oczywiste fajnie zorganizowane miejsce pracy), tak czy inaczej nie popadając w paranoje, proponuje do pracy sprawdzoną i katowaną latami firmę DELL - i chyba o to pytałeś, najstarszy LCD po 6 latach pracy nadal działa (co prawda sprzedany i dobija już do 10 ale działa), ilość serwisów ZERO (nie jest LED a pomimo to lampy idą na 35% czyli nadal ma sporo zapasu), Dell w mojej subiektywnej opinii to taka firma typu kup i zapomnij. Oczywiście matryca IPS - taka i tylko taka - gdyż daje doskonały komfort pracy, kąty widzenia. Dell z LED no to już kompletna 1 liga i wtedy może warto pomyśleć o większej rozdzielczości, koła, łuki, linie pod kątem robią się gładkie, ostre i czytelne nawet w pomniejszeniu - to ma serio sens - zwiększasz kontrole i szybkość pracy. Jeżeli brakuje niewiele $ to warto dozbierać gdyż przeskok jakości jest powalający.

Pozdrawiam
I
infinitywaves

Postprzez artekp » gru 01, 2015 09:53

Nie rozumiem "zbulwersowania".
Pracuje w firmie na inventorze. Używam stacji roboczej HP. Ma tylko za mały monitor więc próbuje doradzić się innych w temacie doboru najlepszego w danym budżecie. A że przypadł mi do gustu Benq, co w tym złego?
Co do awaryjności to używamy w firmie sprzęt HP oraz DELL. Sprzęt psuje się w obu przypadkach. Ale pomimo tego nie kupie do firmy innego komputera jak DELL albo HP. jakość serwisu, możliwości konfiguracji, obsługa klienta itd. w mojej ocenie przewyższają inne firmy. Do domu można kupić dowolny sprzęt i raczej będzie się zadowolonym ale do zastosować profesjonalnych niestety już nie.
Na monitorach mniej się znam dlatego proszę o poradę.
Potrzebuję większy monitor który nie będzie męczył oczu. A wiem, że jak popracuje dłużej na moim laptopie to głowa czasami siada.
artekp

Postprzez velaskez » gru 01, 2015 14:15

U nas w firmie standardem są Dell'e P2414H. Generalnie nie ma na co narzekać. Jasność w porządku, na podświetlenie nie narzekam, oczu za bardzo nie męczy, kąty widzenia bardzo dobre. O czasie reakcji się nie wypowiem, bo nie widzę różnicy między 8ms, które mam na DELLu, a 5ms które mam w domu na Samsungu. Co do obsługi to nie wypowiem się, bo jak coś jest nie tak, to dzwonię do IT i przynoszą inny, a wadliwy zabierają 8)
velaskez

Następna strona

Powrót do Hardware